حالت تاریک
شنبه, 25 فروردین 1403
رئیس‌پلیس فتا استان یزد:

عامل هتک‌حرمت یک پزشک در یزد دستگیر شد

عامل هتک‌حرمت یک پزشک در یزد دستگیر شد

رئیس‌پلیس فتا استان یزد گفت: فردی که در فضای مجازی، موجب هتک حیثیت یک پزشک شده بود، دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا» به نقل از پلیس یزد؛ حسن ابوالحسینی اظهار کرد: شخصی به پلیس مراجعه و اعلام داشت که صفحه‌ای جعلی در اینستاگرام با نام وی ایجاد شده که با انتشار یکسری مطالب موجب هتک حیثیت وی شده است که به دلیل حساسیت موضوع مراتب در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس‌پلیس فتا استان یزد در ادامه افزود: در این راستا اقدامات فنی اطلاعاتی پیچیده‌ای انجام شد و متهم شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

وی گفت: با بررسی‌های بیشتر مشخص شد متهم یکی از بیماران دکتر مذکور بوده است که به دلیل اختلافی که با وی داشته اقدام به ایجاد صفحات جعلی علیه وی کرده و قصد برهم زدن آرامش او را داشته است.

ابوالحسینی تصریح کرد: متأسفانه در زندگی هر شخصی افرادی وجود دارند که خواسته یا ناخواسته با وی دچار مشکل می‌شوند و قصد برهم زدن آرامش وی را داشته و یکی از راه‌هایی که در ابتدا به ذهن شخص خطور می‌کند سوء استفاده از فضای مجازی است.

رئیس‌پلیس فتا استان یزد به شهروندان توصیه کرد: هتک حیثیت افراد در بستر فضای مجازی مانند پخش محتوا‌هایی نظیر صدا و تصویر به صورت فیلم، عکس و متن چه با تغییر و چه بدون تغییر و با توجه به اینکه رضایت فردی نیز در کار نباشد موجبات ضرر و هتک حیثیت افراد را فراهم آورده و بر اساس قوانین حاکم، پیگرد قانونی دارد.

وی بیان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.gov.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویداد‌های سایبری را از سایت دریافت کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از