حالت تاریک
دوشنبه, 28 خرداد 1403
همزمان با دهه آخر صفر انجام می‌شود؛

عزاداری ۶۰ هیئت مذهبی یزد در مشهد مقدس

عزاداری ۶۰ هیئت مذهبی یزد در مشهد مقدس

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: همزمان با دهه پایانی ماه صفر و ایام رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع)، ۶۰ هیأت مذهبی استان یزد در مشهد مقدس و حرم مطهر رضوی عزاداری می‌کنند.

به گزارش یزدرسا به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، حجت الاسلام علیرضا نجیمی، اظهار داشت: یکی از سنت‌های دیرین در ایام پایانی ماه صفر حضور دسته‌جات و هیأت عزاداری استان یزد در حرم مطهر رضوی است و امسال نیز ۶۰ هیأت مذهبی از سراسر استان عازم این سفر نورانی شدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد همچنین گفت: یزدی‌های نیز به رسم معرفتی که به ائمه دارند موکب‌های پذیرایی برپا می‌کنند و در موکب‌های خود، غذا، میان وعده میوه، چایی و قهوه یزدی یین مردم پخش می‌کنند.

این روزها مردم سراسر کشور خود را به مشهد الرضا بارگاه نورانی شمش‌الشموس غریب طوس حضرت امام رضا(ع) می‌رسانند.‌

مردمانی که پس از دو ماه عزاداری خالصانه اکنون در منزگاه پایانی ماه صفر برای زیارت امام رضا (ع) در روز شهادتشان عازم این نقطه بهشتی شدند.

این ایام مشهد هم مانند کربلا مملو از جمعیت دلدادگان و عاشقان حضرات ائمه اطهار است و موکب‌های بسیاری برای خدمات‌رسانی به مردم و پخش نذری در این روزها برپا شده است.

بسیاری به صورت کاروانی، عده‌ای پیاده، عده به همراه خانواده قصد زیارت می‌کنند اما دلدادگانی هم هستند که به همراه هیئت‌های عزاداری محل خود دست جمعی عازم مشهد می‌شوند و دهه آخر صفر را برای زیارت و برگزاری مراسمات سوگواری رحلت پیامبر اسلام(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) بار سفر می‌بندند تا از کنار مرقد امام رضا به یاد همه معصومین که ما را با اسلام آشنا کردند عزاداری کنند.

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از