حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 خرداد 1403
رئیس کل دادگستری استان یزد اعلام کرد:

کاهش ۴۸ درصدی موجودی پرونده‌های دادگستری میبد

کاهش ۴۸ درصدی موجودی پرونده‌های دادگستری میبد

رئیس کل دادگستری استان یزد، گفت: کاهش ۴۸درصدی موجودی پرونده‌های حوزه قضایی میبد در سنوات اخیر جای تقدیر دارد.

به گزارش یزدرسا به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد؛ غلامعلی دهشیری در آیین تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان میبد، اظهارکرد: تلاش مضاعف، حُسن مدیریت و تعامل سازنده در شهرستان میبد منجر به کاهش موجودی پرونده‌ها، کاهش ورودی و کاهش زمان رسیدگی گردید که این امر باعث افتخار و تقدیر است.

وی تصریح کرد: فلسفه وجودی یک کارگزار در نظام جمهوری اسلامی ایران، خدمت به مردم است که باید با هنرمندی گره‌گشایی از امور مردم باشد.

این مقام قضایی با اشاره به فعال کردن مراجع شبه قضایی در شهرستان میبد در دوران خدمت رئیس سابق دادگستری، افزود: شورای پیشگیری از وقوع جرم، شورای حفظ حقوق بیت‌المال، شورای‌های حل اختلاف و اهتمام به امر سازش از شاخصه‌های دوران مدیرت حسین بیگی در دادگستری شهرستان میبد بوده است.

وی افزود: رئیس سابق دادگستری شهرستان میبد در هزار و ۹۰۷ روز مدیریت و قضاوت در شهرستان میبد ۱۲ هزار و ۷۰۰ رأی فاخر و متقن صادر کرده که یک کار بسیار بزرگ و جهادی برای یک مقام ارشد قضایی در شهرستان است که هم باید نظارت اداری بر مجموعه تحت‌امر خود داشته باشد و هم به‌عنوان‌ نماینده دستگاه قضایی در شهرستان در جلسات و شورا‌های مختلف شرکت کند.

دهشیری با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی ورودی پرونده‌ها به دادگستری استان در یکسال اخیر، ابراز کرد: در حوزه قضایی میبد، مشکلات را با ورود عالمانه و پشتکار و دلسوزی رئیس دادگستری و همت همکاران اداری و قضایی و بسیج همه ظرفیت‌ها افزایش جزیی ورودی پرونده به دادگستری شهرستان میبد رقم خورده است.

رئیس کل دادگستری استان یزد از مرتضی حدادزاده به‌عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان میبد، چون مدیری توانمند و یک قاضی‌اندیشمند یاد کرد و گفت: بدون تردید باید برای پر جمعیت‌ترین حوزه قضایی که به‌واسطه صنایع و شرکت‌های تولید زیاد از شرایط خاصی برخوردار است، یک فرد شایسته در نظر گرفته می‌شد که این امر با انتخاب یک جوان باتجربه مدیریت، متعهد و توانمند انجام شد و‌ امید است پروژه‌های پیشرفت و تعالی این شهرستان در سایه همکاری و تعامل‌های سازنده مجموعه مدیران و در کنف الطاف و رهنمود‌های حکیمانه و عالمانه حضرت آیت‌الله اعرافی سرعت گیرد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود به راهپیمایی عظیم اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: مردم نجیب و ولایت‌مدار ایران اسلامی همراه و همگام با مردم عراق و افراد بسیار زیادی از هفت اقلیم عالم از ادیان و مذاهب دیگر، شوری بی‌نظیر را در اربعین حسینی رقم زدند که جا دارد از دولتمردان دو‌ کشور ایران و عراق که در تسهیل این سفر تلاش کردند و به‌ویژه از نیرو‌های امنیتی، نظامی و انتظامی که به تأمین نظم و امنیت این سفر همت گماردند، جای تقدیر و امتنان دارد.

وی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با فرماندهان سپاه، تصریح کرد: نظام اسلامی از سختی‌ها گذشته و امروز فصل کار و خدمت و‌ امید است.

دهشیری اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب بر بحث‌ امید و تقویت اعتماد تأکید دارند؛ آن هم در زمانی که دشمن به دنبال ایجاد یأس و ناامیدی در مردم است.

وی افزود:‌ امید باید مبتنی بر بصیرت باشد، بصیرتی که بر واقع‌بینی و داشتن تصویری درست از مقاصد عالی در آینده استوار باشد.

رئیس کل دادگستری استان یزد، وظیفه‌شناسی و شناخت اولویت‌ها را در مسیر پیشرفت ضروری دانست و گفت: مرحله آخر بصیرت، قیام به موقع و اندازه برای انجام وظیفه است که باید بر اساس شرح وظایف، همت مظاعف، خدمت به مردم صورت گیرد.

انتهای پیام 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از