حالت تاریک
چهارشنبه, 15 آذر 1402

گلریزان دانش‌آموزان یزدی برای آزادی زندانیان غیر‌عمد

گلریزان دانش‌آموزان یزدی برای آزادی زندانیان غیر‌عمد

دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه شاهد افشار یزد با برگزاری گلریزانی مبلغ ۲۵ میلیون تومان را جهت آزادی یک زندانی جرائم غیر عمد اهدا کردند.

به گزارش یزدرسا؛ طی آیینی با حضور مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان یزد، معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش یزد، کارشناس مسئول فرهنگی هنری اداره کل آموزش‌و پرورش یزد، معاونت پرورشی ناحیه دو آموزش و پرورش، معاون پرورشی و مدیر و دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه شاهد افشار یزد، مبلغ ۲۵ میلیون تومان را جهت آزادی یک زندانی جرائم غیر عمد اهدا کردند.

حسن عبداللهیان، معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ضمن تقدیر و تشکر از این کار خیر و خوش سلیقگی مدرسه شاهد به دلیل کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد گفت: یکی از ساحت‌های مهم در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تربیت اخلاقی دانش‌آموزان است که در این مورد بحث کمک به هم‌نوع و نوع‌دوستی گنجانده شده است که می‌بایست دانش‌آموزان در کنار فرا‌گیری دروس این مهم را نیز فرا گرفته زیرا اگر یک نفر از اعضاء از جامعه دچار مشکل شود وظیفه همگی ماست تا دست به دست هم داده تا بتوانیم مشکل آن فرد را حل کرده و گره از کار وی باز کنیم.

سید مسعود عظیمی، مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان یزد در این آیین گفت: یکی از مهمترین دستاورد‌هایی که کمک به زندانیان جرائم غیرعمد به همراه دارد کاهش آسیب‌های اجتماعی است که این نکته یکی از اساسی‌ترین چشم‌انداز‌های ستاد مردمی دیه است که این موضوع نیازمند تبلیغات فراوان و فرهنگ‌سازی است که برای دستیابی به این مهم می‌بایست فرهنگ‌سازی را از مدارس آغاز نموده تا در تمام سطوح جامعه شاهد تأثیر آن باشیم.

این مقام مسئول گفت: شاید بسیاری از مردم فکر کنند که با اهدای مبالغ خُرد نمی‌توان یک زندانی را آزاد کرد؛ اما با همین کمک‌های خرد مردم در مجموع از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۹۳ زندانی جرائم غیر عمد از زندا‌ن‌های استان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

در پایان این آیین از مدیریت و معاونین تربیتی و پرورشی مدرسه با اهدای لوحی تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است فرهنگ کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در مدارس استان یزد در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ حسنه است و هر روز به تعداد مدارسی که به این پویش می‌پیوندند افزوده می‌شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از