حالت تاریک
سه‌شنبه, 15 اسفند 1402
رئیس شورای اسلامی شهر یزد:

یزد کارگاه عمرانی پروژه‌های شهری شده است

یزد کارگاه عمرانی پروژه‌های شهری شده است

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: اکنون و در دوره ششم در هر منطقه ای از شهرداری فعالیت عمرانی در حال انجام است.

به گزارش «یزدرسا»، به نقل از روابط عمومی شورای شهر یزد، عزیزالله سیفی در دیدار با ابوالحسینی معاون عمرانی استانداری یزد مطرح کرد: از دولت انقلابی و معاونت عمرانی استانداری انتظار داریم که با شهرداری یزد به خصوص در پروژه‌های عمرانی سطح شهر شهرداری را مساعدت کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد افزود: در کشور شهرداری‌ها با دولت در راستای فعالیت‌های عمرانی‌ و شهرسازی، اجرایی اجتماعی و فرهنگی باهم حرکت می‌کند. دولت‌هایی موفق هستند که در راستای بخشی از فعالیت‌ها ارتباط خود را با شهرداری در جهت رفع مشکلات مردم تقویت کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون استاندار و مسئولان استانی یزد با شهرداری تعامل بسیار خوبی دارند اما علیرغم این تعامل انتظار می‌رود جلسات بیشتری جهت هماهنگی و تسریع در اجرای پروژه‌ها برگزار شود تا پروژه‌های عمرانی در شهر به نحو احسن اجرا شود تا رضایت شهروندان را در بر داشته باشد.

اعتباری عضو شورا و رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر یزد نیز در این جلسه گفت: ورودی‌های شهر یزد مناسب شهر جهانی نیست و باید روشنایی، آسفالت، درختکاری و تمامی امکانات بصری و خدماتی آن تأمین شود، میدان امام حسین(ع) نیز در راستای سه سطحی کردن آن ضرورت دارد با همکاری شهرداری و معاونت عمرانی استانداری در اسرع وقت انجام شود‌.

نیکونژاد عضو شورا و رئیس کمیسیون نظارت تأکید کرد: میدان شهید جعفرزاده باید تعیین تکلیف شود این میدان تقریباً مرز بین شهر یزد و حمیدیا است و بلا تکلیف مانده انتظار می‌رود درخصوص احداث آن تعیین شود کدام شهرداری عملیات عمرانی آن را اجرا کنند.

وی ادامه داد: پارکینگ‌های درون محله‌ای نیز موضوعی هست که شهروندان بسیار آن را از شهرداری مطالبه می‌کنند و باید تدبیری برای آن اندیشیده شود.

زارع عضو شورا و رئیس کمیسیون خدمات نیز گفت: شهرداری در بحث سیل بندها اقدامات قابل توجهی انجام داده اما در محل برخی سیل بندها نخاله و پسماندهایی وجود دارد که ضرورت دارد توسط متولی جمع‌آوری شود تا هنگام وقوع سیل دچار مشکل نشویم.

پارسائیان عضو شورا رئیس کمیسیون خانواده بیان کرد: قرار بود خط سنگین راه آهن جابجا شود چرا که آسایش ساکنین را مختل کرده است انتظار می‌رود این موضوع از طریق مسئولان استانی تذکر و رفع شود

در ادامه جلسه جناب ابوالحسینی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ضمن تقدیر از فعالیت‌های خوبی که در شهر در حال انجام است جهت برقراری جلسات هماهنگی با سایر دستگاه‌ها اعلام آمادگی ک و به سوالات اعضای محترم شورا پاسخ داد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از