حالت تاریک
جمعه, 10 آذر 1402
همزمان با آغاز هفته ملی کودک؛

۱۸هزار دانش‌آموز یزدی به تماشای بچه زرنگ می‌روند

۱۸هزار دانش‌آموز یزدی به تماشای بچه زرنگ می‌روند

معاون توسعه مديريت و منابع استانداری یزد با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌ها باید در راستای وظایف خود جامعه را با برنامه‌های هفته ملی کودک درگیر کنند از برنامه‌ریزی برای پخش فیلم بچه زرنگ ویژه ۱۸ هزار دانش‌آموز یزدی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدرسا به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد، محمدحسین پارساییان در نشست هماهنگی برنامه‌های هفته ملی کودک در استان یزد اظهار کرد: هفته کودک اتفاق خوبی می‌تواند باشد برای اینکه هم‌افزایی و یکپارچگی بین دستگاه‌های متولی امر کودک ایجاد شود.

 

معاون مدیریت توسعه و منابع استانداری اظهار کرد: جشن بزرگ کودک با همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در پارک بزرگ شهر برنامه‌ریزی و اجرا شود.

 

پارساییان افزود: هر دستگاه باید با توجه به مأموریتی که بر عهده دارد ویژه کودکان یک برنامه فرهنگی اجرا و اقشار مختلف را با هفته ملی کودک درگیر کنند و سازمان‌های آتش‌نشانی و هلال احمر دوره‌های امداد و نجات را نیز در این هفته به طور ویژه طراحی و برگزار کنند.

 

معاون توسعه مدریت و منابع استانداری یزد عنوان کرد: در این هفته باید کل استان درگیر فعالیت‌های فرهنگی هفته ملی کودک شوند و حداقل برای ۲۰ درصد جامعه کودک و نوجوانان اجرای برنامه صورت بگیرد.

 

پارساییان بر این نکته که آموزش و پرورش استان برای نمود یافتن فعالیت‌ها در مدارس پای کار باشد و برنامه‌ریزی صرفا برای مرکز استان نباشد و برای همه شهرستان‌ها برنامه‌ریزی گرفته باشد و حال و هوای هفته کودک مهیا باشد، تاکید کرد.

 

وی افزود: کانون‌های مساجد با محوریت دستیار مردمی‌سازی استان، چند مورد از انيميشن‌هایی که آزاد است و روی پرده نیست و برای پخش به شبکه‌های خانگی می‌رود با هماهنگی تهیه‌کننده کار در مساجد محلات ویژه کودکان پخش شود.

 

معاون مدیریت توسعه و منابع استانداری یزد با بیان اینکه از ظرفیت سینما دانش‌آموز آموزش و پرورش هم بهره گرفته شود، گفت: لازم است در چنین هفته‌هایی به مجموعه آموزش و پرورش کمک کنیم تا مدارس تا حدودی کودک محور شوند.

 

وی با تأکید بر حمایت از فیلم بچه زرنگ افزود: برنامه‌ریزی شود تا ۱۰ درصد دانش‌آموزان دوره اول و دوم، حدودا ۱۸ هزار نفر فیلم را تماشا کنند، این مقدار به تعداد ۹ هزار نفر با همکاری دستگاه‌های اجرایی و ۹ هزار نفر از طریق سهمیه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور به استان اختصاص یابد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از