حالت تاریک
سه‌شنبه, 14 آذر 1402
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان یزد خبر داد:

۲۶۶ عملیات امدادونجات در نیمه نخست امسال

۲۶۶ عملیات امدادونجات در نیمه نخست امسال

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان یزد از انجام ۲۶۶ عملیات نجات و امدادرسانی به یک هزار و ۴۵۸ نفر حادثه‌دیده در ۶ ماهه نخست امسال توسط نیرو‌های امدادی هلال‌احمر استان خبر داد.

به گزارش یزدرسا به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان یزد؛ محسن حرازی‌زاده یزدی اظهار کرد: ۲۶۶ عملیات امداد و نجات در شش ماه گذشته شامل: ۱۰۳ عملیات جاده‌ای، ۱۰۷ مورد خدمات حضوری، ۱۴ مورد خدمات شهری، ۹ مورد صنعتی و کارگاهی، یک مورد آتش‌سوزی جنگل و مرتع، چهار مورد خدمات مناسبتی، دو مورد زلزله، دو مورد سیل و آب‌گرفتگی، یک مورد ریزش آوار و ۲۳ عملیات امداد و نجات کوهستان بوده است.


مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان یزد افزود: طی این عملیات یک هزار و ۴۵۸ نفر دچار حادثه شدند که ۳۷۲ نفر از این افراد در حوادث جاده‌ای، ۱۸۶ نفر در خدمات حضوری، ۷۷۱ نفر در خدمات مناسبتی، ۶۲ نفر در عملیات سیل و آب‌گرفتگی، ۱۸ نفر در خدمات شهری، ۱۰ نفر در صنعتی و کارگاهی و ۳۹ نفر در عملیات کوهستان از خدمات هلال‌احمر بهره‌مند شدند.


وی ادامه داد: به دنبال این عملیات ۶۹ نفر نجات یافتند که ۲۹ نفر به‌صورت سرپایی درمان و ۴۰ نفر توسط آمبولانس هلال‌احمر به نزدیک‌ترین مرکز درمانی انتقال داده شدند.


حرازی‌زاده یزدی بیان کرد: یک مورد عملیات امداد هوایی به مدت دو ساعت و ۱۰ دقیقه و انتقال هفت مصدوم به مرکز درمانی توسط بالگرد هلال‌احمر در ۶ ماهه گذشته انجام شده است.


این مقام مسئول در ادامه گزارش عملیات امداد و نجات مجموع کل افراد اسکان داده‌شده در پایگاه امدادی این جمعیت را ۶۷ نفر در ۶ ماه گذشته اعلام کرد.


خدمات‌رسانی ۳۴۳ تیم به حادثه دیدگان
حرازی‌زاده افزود: یک هزار و ۳۰۹ نفر از نجات گران و امدادگران جمعیت هلال‌احمر استان در قالب ۳۴۳ تیم به همراه ۱۱۲ دستگاه روز آمبولانس، ۷۹ دستگاه روز خودرو نجات، ۴۶ دستگاه روز خودرو کمک دار در عملیات امدادی حضور یافتند و نسبت به اجرای ۴۱ مورد عملیات رها‌سازی با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی به خدمت‌رسانی به حادثه دیدگان پرداختند.


مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان میانگین زمان حضور نجات گران جمعیت هلال‌احمر استان در صحنه (از اطلاع تا حضور در صحنه) را ۱۵ دقیقه و ۳ ثانیه و همچنین مدت‌زمان آغاز تا پایان عملیات را یک ساعت و ۱۴ دقیقه و ۴۱ ثانیه اعلام کرد.


وی تصریح کرد: کلیه پایگاه‌ها در تمام شعب هلال‌احمر استان آمادگی کامل جهت اسکان اضطراری در راه ماندگان را در محور‌های مواصلاتی استان دارند و شماره ۱۱۲ نیز به‌صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به هم‌وطنان در سطح استان خواهد بود.


یادآور می‌شود؛ این گزارش ارائه‌شده از تاریخ ۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ لغایت ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۲ است.
انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از