حالت تاریک
پنج‌شنبه, 04 مرداد 1403
با حضور معاون رئیس جمهور انجام شد؛

افتتاح یک کارخانه پیشرفته تولید کاشی و سرامیک

افتتاح یک کارخانه پیشرفته تولید کاشی و سرامیک

با حضور معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از کارخانه تولید هرمس‌سرام با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۹ میلیون یورو بهره‌برداری شد.

به گزارش یزدرسا، داود منظور عصر امروز در ادامه سفر یک روزه خود واحد تولیدی هرمس سرام با ظرفیت تولید بیش از سه میلیون مترمربع کاشی اسلب را در یزد افتتاح کرد.

 

این واحد تولیدی زمینه اشتغال مستقیم ۲۵۰ نفر را فراهم آورده است و به‌دلیل نحوه تولید یکی از پیشرفته‌ترین کارخانه‌های کاشی و سرامیک ایران محسوب می‌شود.

 

مرتضی محمودی، مدیر اشتغال و سرمایه‌گذاری استان یزد در حاشیه افتتاح این کارخانه درگفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به اینکه استان یزد با تولید ۵۰ درصد کاشی و سرامیک ایران یکی از مهم‌ترین قطب‌های تولید کاشی و سرامیک در کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: به علت اقلیم یزد استان یزد در طول سالیان متمادی در زمینه تولید کاشی و سرامیک پیشرفت کند و از تولید کاشی در ابعاد کوچک تا ابعاد بزرگ را انجام دهد.

 

وی ادامه داد: کارخانه هرمس‌سرام به علت تولید کاشی اسلب که از لحاظ ابعاد،ظرافت وشفافیت یکی از با ارزش‌ترین انواع کاشی است و از لحاظ تکنولوژی نیز یکی از پیشرفته‌ترین کارخانه‌های تولید کاشی و سرامیک در کشور محسوب می‌شود.

 

محمودی با تاکید بر اینکه استان یزد در زمینه ساخت ماشین آلات کاشی و سرامیک نیز ورود کرده است تصریح کرد: بخش عمده‌ای از خط تولید کاشی و سرامیک در داخل استان و با استفاده از تکنولوژی بومی در حال ساخت است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از