حالت تاریک
پنج‌شنبه, 04 مرداد 1403
معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد خبر داد:

برگزاری نکوداشت استاد حرازی یزدی در هفته خوشنویسی

برگزاری نکوداشت استاد حرازی یزدی در هفته خوشنویسی

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ضمن تشریح برنامه‌های هفته خوشنویسی در استان، از برگزاری مراسم تکریم و نکوداشت استاد حرازی یزدی هنرمند پیشکسوت خوشنویسی استان در این هفته خبر داد.

سیدعباس دهقان در گفتگو با یزدرسا، با اشاره نامگذاری ۲۱ مهرماه به نام روز ملی خوشنویسی و آغاز هفته خوشنویسی از این روز به تشریح برنامه‌های این هفته هنری در استان یزد پرداخت و گفت: یکی از برنامه‌های تدارک دیده شده در این هفته برگزاری مراسم تکریم و نکوداشت «محمود حرازی» استاد پیشکسوت خطاطی و خوشنویسی استان است که این مراسم عصر روز شنبه ۲۲ مهرماه در سالن اجتماعات جمعیت هلال احمر یزد برگزار خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: در این مراسم از پوستر خطاطی استاد «محمود حرازی»، مستند و تمبر این هنرمند نامی استان نیز رونمایی خواهد شد.

 

دهقان یکی دیگر از برنامه‌های استان در هفته خوشنویسی را برگزاری دوره آموزشی خوشنویسی به همت انجمن خوشنویسان استان ذکر کرد و گفت: این کارگاه آموزشی روز پنجشنبه نوزدهم مهرماه از ساعت ۱۵ تا ۲۰ در سالن آمفی تئاتر مجتمع امام علی(ع) یزد با حضور هنرمند برجسته خوشنویسی کشور استاد «یادگار خیام» برگزار خواهد شد.

 

به گفته وی، حضور در این دوره آموزشی برای عموم علاقمندان مستلزم ثبت‌نام از طریق ارتباط با شماره تلفن ۰۹۱۳۳۵۰۰۳۱۸ است ولی این دوره برای کارمندان و خانواده آنان تخفیف‌هایی لحاظ کرده است.

 

معاون هنری ارشاد در پایان دیگر برنامه هفته خوشنویسی استان را برپایی نمایشگاه خوشنویسی با عنوان «یادگار مهر» در روز بیستم مهرماه از ساعت ۱۷ در محل نگارخانه کتابخانه مرکزی یزد اعلام کرد و گفت: در این نمایشگاه آثار خوشنویسی اساتید یزدی این هنر از جمله محمود رهبران، بیکی و جعفرزاده به مدت یک هفته در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از