حالت تاریک
چهارشنبه, 15 آذر 1402
امام جمعه بخش مرکزی یزد:

تبیین دستاوردهای دفاع‌مقدس بزرگترین جهاد تبیین است

تبیین دستاوردهای دفاع‌مقدس بزرگترین جهاد تبیین است

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: امروزه اگر بتوانیم دستاوردهای دفاع مقدس را به درستی تبیین کنیم، بزرگترین جهاد تبیین را انجام داده‌ایم.

 آیت‌الله سیدکاظم مدرسی در گفتگو با یزدرسا، با اشاره به دستاوردهای دفاع مقدس در کشور اظهار کرد: دستاوردهای دفاع مقدس وابسته به اهداف حمله‌کنندگان و حمایت‌کنندگان از جنگ است و طبیعی است که یکی از اهداف آنان سرنگونی و محو کردن انقلاب اسلامی بود.

وی افزود: در مرحله آخر زیرسوال بردن تمامیت ارضی کشور از دیگر اهداف دشمنان در دوران هشت سال جنگ تحمیلی بود.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه در دوران جنگ تحمیلی ملت ایران به‌خوبی در برابر دشمن ایستادگی کردند، تصریح کرد: ما در مقابل این جریان ما توانستیم انقلاب اسلامی را حفظ کنیم، جمهوری اسلامی ایران را تقویت کنیم و از تمامیت ارضی کشور دفاع کنیم.

وی ادامه داد: علاوه بر آنچه که دشمن میل داشت و نتوانست به آن دست پیدا کند، ملت ایران به برکت دفاع صورت گرفته در جنگ تحمیلی که دنیا را به خود خیره کرد و در پرتو این دفاع چند دستاورد دیگر مانند توسعه تفکر انقلاب اسلامی نیز به دست آورد.

مدرسی با بیان اینکه انقلاب و نظام اسلامی، تمامیت ارضی و امنیت ملی مدیون دوران هشت ساله دفاع مقدس است، گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری این دفاع مقدس به گردن کشور و ملت ایران حق حیات دارد و باید آنطور که بایسته است به این دوران مهم تاریخ ایران توجه شود.

وی با بیان اینکه جهاد همچنان در کشور ادامه دارد، تصریح کرد: باید بدانیم که دشمن در مرحله اول برای از پا درآوردن نظام اسلامی به جنگ سخت روی آورد و زمانی که نتوانست با جنگ سخت به اهداف خود برسد، تلاش کرد با جنگ نرم به اهداف خود برسد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد ادامه داد: امروزه جنگ نرم دشمن با همان اهداف جنگ سخت در حال وقوع است و مایوس کردن مردم در رابطه با دستاوردهای انقلاب اسلامی یکی از ابزارهای دشمن است، درحالیکه ما باید دستاوردهای کشور و دستاوردهای دفاع مقدس را برای مردم تبیین کنیم.

وی افزود: این تبیین از طریق ابزارهای فرهنگی و هنری می‌تواند صورت گیرد و اگر این دستاوردها و ساختار مقابله با دشمن در دوران دفاع مقدس را تبیین کنیم بزرگترین جهاد تبیین را امروز می‌توانیم انجام دهیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از