حالت تاریک
سه‌شنبه, 14 آذر 1402
فرماندار شهرستان ابرکوه خبر داد:

واگذاری 480 واحد مسکن ملی به متقاضیان ابرکوهی

واگذاری 480 واحد مسکن ملی به متقاضیان ابرکوهی

فرماندار شهرستان ابرکوه از احراز شرایط بیش از 4 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن این شهرستان خبر داد و گفت: تاکنون 480 واحد مسکونی و 320 قطعه زمین تحویل واجدان شرایط شده است.

محمدهادی زارع‌زاده در گفتگو با یزدرسا، با تشریح پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان ابرکوه گفت: بالغ بر 8 هزار نفر در شهرستان ابرکوه در زمینه طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام اولیه را انجام داده‌اند که از این تعداد و با بررسی‌های به عمل آمده بیش از 4 هزار نفر سه شرط اولیه شامل عدم استفاده از تسهیلات و امکانات دولتی و مالک نبودن بر هیچ گونه واحد مسکونی را دارا بوده‌اند.

 

فرماندار شهرستان ابرکوه افزود: این افراد باید شرط پنج سال سابقه سکونت در شهرستان را نیز دارا باشند که این موضوع نیز در حال بررسی است.

 

زارع‌زاده با بیان اینکه باتوجه‌به آمار متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان ابرکوه پیش‌بینی می‌شود بیش از 4 هزار نفر شرایط اولیه را احراز کنند، تصریح کرد: اقدامات و برنامه‌ریزی‌های لازم برای تحویل زمین و یا ساخت این تعداد واحد مسکونی در شهرستان در حال انجام است.

 

وی با تأکید بر اینکه 480 واحد مسکونی در شهرستان ابرکوه در مرحله اتمام سفت‌کاری تحویل متقاضیان شده است، اظهار داشت: حدود ۳۲۰ قطعه زمین نیز از فاز ۵ قرعه‌کشی شده و به متقاضیان واگذار شده، تعداد ۱۸۷ واحد به صورت بنیادساز در دست ساخت است و حدود ۱۶۰ قطعه نیز در مرحله قرعه کشی و واگذاری به متقاضیان است.

 

فرماندار شهرستان ابرکوه با اشاره به اینکه طرح‌های نهضت ملی مسکن در شهرستان ابرکوه با کارگزاران متعددی در حال انجام است، تصریح کرد: آماده‌سازی ۶۷۰ قطعه زمین فوق پیشرفت بالای ۸۵ درصدی داشته است و پیشرفت آن در حال انجام است.

 

 زارع‌زاده با بیان اینکه تحویل 550 قطعه زمین دیگر در شهرستان ابرکوه نیز در سایت سوم این طرح در شهرستان پیش‌بینی شده است، افزود: در حال حاضر نخاله‌برداری مربوط به این قطعه زمین‌ها انجام شده است و مراحل پایانی تصویب طرح را می‌گذارند و امیدواریم بتوانیم این قطعه زمین ها را تا پایان سال به متقاضیان واگذار کنیم.

 

فرماندار ابرکوه با اشاره به پروژه نهضت ملی مسکن در شهر مهردشت نیز گفت: زیرسازی سایت ۸.۵ هکتاری شهر مهردشت تمام شده و در حال واگذاری است، سایت ۱۸ هکتاری دیگری نیز در شهر مهردشت پیش‌بینی‌شده که مراحل انتهایی تصویب طرح در حال انجام است.

 

وی با بیان اینکه برخی از مشکلات موجود در حوزه نهضت ملی مسکن در ابرکوه مربوط به سال‌های قبل است، ادامه داد: ۴۸۰ واحدی که در دولت گذشته در شهرستان ابرکوه ساخت آن شروع شده بود به دلیل مشکلاتی که در بحث سند داشتند در تخصیص وام به مشکل خوردند و همین موضوع مردم‌ را ناراضی کرده بود که این مشکل پیگیری شد و امیدواریم تا یک ماه دیگر این مشکل حل و نارضایتی مردم برطرف شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از