حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 خرداد 1403
مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد:

حدود 50 مدرسه در استان یزد نمازخانه ندارد

حدود 50 مدرسه در استان یزد نمازخانه ندارد

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد گفت: حدود 50 مدرسه در استان یزد نمازخانه ندارد البته برخی مدارس نمازخانه داشتند، اما به دلیل کمبود کلاس به کلاس درسی تبدیل شده است.

به گزارش «یزدرسا»؛ حجت‌الاسلام سیداکبر موسوی صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه نهمین اجلاس استانی نماز فردا ۲۴ آبان ماه در شهرستان تفت برگزار خواهد شد، اظهار کرد: این اجلاس هم‌زمان با سی‌امین اجلاس کشوری نماز با شعار «نماز نسل نو با رویکرد بر نقش مدرسه، مسجد، دانشگاه» برگزار خواهد شد.

 وی هدف از برگزاری اجلاس نماز را توسعه و ترویج فرهنگ نماز عنوان کرد و ادامه داد: علاوه بر این هدف در اجلاس نماز گزارشی از ضعف‌ها و کمبودهایی که در مساجد، مدارس، کارخانه‌ها، مراکز بین‌راهی و... ارائه خواهد شد.

موسوی با بیان اینکه حجت‌الاسلام قرائتی به‌صورت ویدئوکنفرانس در این اجلاس سخنرانی خواهند کرد، اظهار کرد: مدعوین این اجلاس مربیان و معلمان پرورشی، مدیران استانی و دانش‌آموزان هستند.

وی از جمله برنامه‌های ویژه این اجلاس را تقدیر از ادارات برگزیده در حوزه برگزاری نماز عنوان کرد و ادامه داد: در اجلاس یادشده حدود ۴۰ دستگاه در استان موردتقدیر قرار خواهند گرفت که ۳۵ نمره از ارزیابی دستگاه‌ها مربوط به برپایی نماز است.

این مقام مسئول افزود: همچنین از نمونه‌های نمازی در سطح استان تجلیل خواهد شد؛ تعداد نمونه‌های مردمی مورد تجلیل ۱۲ نفر هستند.

وی با بیان اینکه در حاشیه برگزاری اجلاس برپایی میز خدمت را خواهیم داشت، اظهار کرد: تنی چند از مدیران در برپایی این میز خدمت شرکت خواهند کرد.

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برای اولین بار مجمع خیرین مسجدساز و نمازخانه‌ساز استان یزد زیر نظر حجت‌الاسلام قرائتی راه‌اندازی شده است، عنوان کرد: این مجمع ساخت مسجد در مناطق دورافتاده، احداث نمازخانه بین‌راهی، تعمیر و ساخت نمازخانه، تعمیر مساجد را دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه وضعیت نمازخانه مدارس استان یزد نسبت به برخی استان‌ها مطلوب است، ادامه داد: کمتر از ۵۰ مدرسه در استان یزد داریم که نمازخانه ندارد و با توجه به دارالعباده بودن یزد این وضعیت مناسب نیست؛ البته برخی مدارس نمازخانه داشتند، اما به دلیل کمبود کلاس به کلاس درسی تبدیل شده است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد با اشاره به اینکه در سطح استان یزد روستایی بدون مسجد نداریم، گفت: شهرک‌هایی جدید‌الاحداث را در سطح استان یزد داریم که مسجد ندارد و یا شهرک‌هایی داریم که مسجد آن جوابگوی جمعیت آن شهرک و منطقه نیست که امیدواریم در قالب مجمع خیران مسجد ساز استان یزد و یاری خیران این مشکل رفع شود.

وی گفت: شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۷۵۱۴۱۰ متعلق به مجمع خیرین مسجدساز استان یزد است که خیران می‌توانند کمک‌های خود را به این شماره کارت واریز کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از