حالت تاریک
دوشنبه, 28 خرداد 1403
یادداشت؛

شکوه مقاومت در قامت فلسطین

شکوه مقاومت در قامت فلسطین

نزدیک یک ماه از آغاز جنگ با رژیم جعلی می‌گذرد. جنگی میان ظالم و مظلوم، مستکبر و مستضعف و در یک کلام حق و باطل.

به گزارش «یزدرسا»، محمدحسام غفوری*؛ نزدیک یک ماه از آغاز جنگ با رژیم جعلی می‌گذرد. جنگی میان ظالم و مظلوم، مستکبر و مستضعف و در یک کلام حق و باطل. هر چه جلوتر می‌رویم چهره‌ی کریه اسرائیل آشکارتر می‌شود؛ چهره‌ی شیطان کوچکی که از نوشیدن خون مظلومان و ابرار سیری ندارد؛ گویی حیاتش با جنایت و قساوت پیوندی ناگسستنی دارد.

بعد ديگر اين جنگ که نسبت به ابعاد دیگر از آن غفلت کرده‌ایم چهره‌ی درخشان ملتی بزرگ است که نه تنها افتخار اسلام بلکه افتخار بشریت است. ملت قهرمانی که غیرممکن‌ترین‌ها را ممکن کرده است.

شکوه مقاومت امروز در کالبد ملت مظلوم اما مقتدر غزه جلوه‌گر شده است. سال‌های سال نبرد با بدترین خلق خدا آن‌ها را از بهترین خلق حق‌تعالی کرده است. اعجاب‌آور است که چگونه علی‌رغم تمام سختی‌ها به پیش می‌روند و برای تحقق وعده‌ی الهی تا کجا مشتاق هستند! ایشان تجسم «هیهات من الذله» در زمان ما هستند.

این روزها فریاد مظلومیت‌شان پرده‌های ظلم را می‌درد و طنین خونین حق را به گوش جهانیان می‌رساند و چه بسا فرد به ظاهر مسلمانی را ببینی که کافر باشد و یهودی یا مسیحی حق‌طلبی را که مسلمان! آری، فلسطین امتحان بزرگ ماست؛ امتحان آزادگی، شرافت و انسانیت.

در این راستا آنچه در جهان می‌بینیم معجزه‌ای زنده و پویا است؛ قیام احرار برای احرار! مردمانی که هزاران کیلومتر با غزه فاصله دارند اما قلب‌هایشان از شدت جنایات رژیم غاصب به درد آمده و نطق‌هایشان برای بیان عظمت مردمان مقاوم غزه باز شده است. این معجزه ثمره‌ی خون مظلومانی است که لحظه‌به‌لحظه در خاک پاک غزه جان می‌دهند.

به راستی این شهادت‌ها خود معجزه‌ای است عظیم. مگر نه اینست که عاشورا معجزه بود. امروز عاشوراست و غزه کربلا. بار دیگر با دقت به غزه بنگر تا معجزات را ببینی. علی اکبرها و علی اصغرها و قاسم‌ها پرپر می‌شوند و مادران غزه «ما رأیت الا جمیلا» گویانند! ایشان دریافته‌اند که شهدا «فَرِحِينَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّهُ» هستند و چه سعادتی بالاتر از این!

درود بر مجاهدان راه خدا آن‌ها که حیات ناچیز دنیا را با سعادت ابدی آخرت معاوضه کردند و به جای آن‌که اسیر دنیا باشند امیر آن شدند و چه مردمان هوشمندی! درود بر دلاورانی که در نثار خون خود تردیدی به دل راه ندادند، درهای شک را بستند و دروازه‌های یقین را گشودند. آن‌ها که زندگی زیر سایه‌ی دیوان و ددان را برنتابیدند و با اراده‌ی ناشی از ایمان و امید به خدای بزرگ بر غاصبان و جانیان غلبه کردند. شجاعانی که با دوستان خدا برادرند و با دشمنانش سخت‌تر از سنگ خارا.

آری، مکتب اسلام به ما نشان داد سگان هار هرچه بیشتر وحشی‌گری می‌کنند ضعف خود را بیشتر نشان می‌دهند و در نهایت به فضل الهی در هم خواهند شکست از جایی که فکرش را هم نمی‌کردند! «سُنَّةَ اللهِ الَّتی قَد خَلَت مِن قَبلُ وَ لَن تَجِدَ لِسُنَّةِ اللهِ تَبدیلًا».

*محمدحسام غفوری_فعال دانشجویی

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از