حالت تاریک
جمعه, 10 آذر 1402
شهردار یزد تصریح کرد:

عمده مشکلات ترافیکی در محل مجتمع‌های آموزشی است

عمده مشکلات ترافیکی در محل مجتمع‌های آموزشی است

شهردار یزد گفت: بیشتر مشکلات ترافیکی در محدوده‌های استقرار مجتمع‌های آموزشی است که امید است تا نیمه مهر این مسئله برطرف شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدرسا به نقل از روابط عمومی شهرداری یزد، ابوالقاسم محی‌الدینی به شرح عملکرد شهرداری یزد و فعالیت‌های انجام شده برای روانسازی ترافیک در آغاز بازگشایی مدارس و سهولت رفت و آمد دانش آموزان پرداخت.

شهردار یزد مشکلات عمده ترافیکی سطح شهر را در محلی که مجتمع‌ها و مجموعه‌های آموزشی قرار دارند عنوان کرد و گفت: شهرداری یزد قبل از بازگشایی مدارس حدود ۲۰ نقطه را به اداره کل آموزش و پرورش استان اعلام کرده بود تا در ساعت‌های آغاز مدارسی که در آن نقاط هستند، تغییراتی انجام شود.

وی افزود: همکاران ما در آموزش و پرورش تلاش کردند و در بعضی از این نقاط تغییرات در ساعات شروع مدارس انجام شده ولی در بعضی از نقاط مثلا در محدوده چهارراه جانباز تا چهارراه ریاضی و یا میدان معلم تا میدان باهنر به علت استقرار مجتمع‌های آموزشی در این فواصل همچنان دارای مشکل هستیم.

شهردار یزد عنوان کرد: در روزهای آینده با تلاشی که توسط آموزش و پرورش انجام خواهد شد، تغییراتی حتی به میزان ۱۵ دقیقه در آغاز شروع مقاطع مختلف این مجتمع‌های آموزشی اعمال خواهد شد که این امر کمک شایانی به کاهش حجم ترافیک در روزهای آینده خواهد کرد.

محی الدینی با بیان این که شهرداری یزد چندی پیش و قبل از بازگشایی مدارس و به منظور کاهش مشکلات عبور و مرور شهروندان اقدام به اصلاح هندسی بعضی از تقاطع‌ها کرد، گفت: تا زمان آشنایی خانواده‌ها و سرویس‌ها با مسیر مدارس، اذعان داریم که در روزهای اول آغاز سال تحصیلی تا نیمه مهرماه با مشکلات ترافیکی روبرو هستیم.

وی با اشاره به ترافیک سنگین شهر یزد در ساعات اولیه بازگشایی مدارس گفت: امیدواریم در این روزها شهروندان هم با استفاده کمتر از خودروهای تک سرنشین و استفاده بیشتر از حمل و نقل عمومی مدیریت شهری را در روانسازی ترافیک یاری کنند.

شهردار یزد با توصیه مردم به استفاده از حمل و نقل عمومی، گفت: تعداد ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۱۲ دستگاه مینی‌بوس توسط سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهری شهردار یزد آماده شده است که در خطوط مختلف در حال تردد هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از