حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 خرداد 1403
امام‌جمعه بخش مرکزی یزد:

فضای رسانه‌ای در کشور و یزد تقویت شود

فضای رسانه‌ای در کشور و یزد تقویت شود

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد گفت: متأسفانه در فضایی که نقش رسانه‌ها بسیار مهم است نه ورودی و نه خروجی قابل‌توجهی در این بستر وجود ندارد و باید این فضا تقویت شود.

به گزارش پایگاه خبری «یزد رسا»، آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته در محل محمدآباد با اشاره به اهمیت تقوا اظهار کرد: روایاتی در مورد بشارت قرارگرفتن دوستان اهل‌بیت (ع) در لحظه مرگ وجود دارد.

وی با بیان اینکه شب‌های قدر از شب‌های استثنایی عمر انسان محسوب می‌شود، افزود: سوره قدر نود و هفتمین سوره قرآن کریم، دارای پنج آیه و مکی است که سه ویژگی مهم دارد.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد ادامه داد: این سوره در خصوص یکی از مقدس‌ترین و بهترین شب‌ها سخن می‌گوید و تاریخ نزول دفعی قرآن را مشخص می‌کند البته در سوره بقره ماه نزول قرآن و در سوره دخان شب نزول قرآن نیز مشخص می‌شود.

وی عنوان کرد: در ویژگی سوم سوره قدر می‌توان به این مهم اشاره کرد که سوره‌های قرآن عموماً دارای مطالب متنوع و متفرقه است و مطالب آن‌ها برحسب ظاهر به یکدیگر پیوسته نیست؛ اما مطالب سوره قدر به یکدیگر پیوسته است و از آغاز تا پایان در خصوص شب قدر است.

مدرسی با اشاره به فضیلت‌های سوره قدر تصریح کرد: مرحوم آیت‌الله سید محمد ابطحی اصفهانی در کتاب خود به فضیلت‌های این سوره در هنگام وضو، فرایض و نوافل اشاره کرده است و در روایات آمده است که خواندن ۷ مرتبه سوره قدر بر قبر میتی باعث آمرزش وی می‌شود.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد در خطبه دوم نمازجمعه این هفته با اشاره به انواع سوءظن بیان کرد: سوءظن به مردم و خدا در دین اسلام حرام است؛ اما سوءظن به خویشتن مورد تمجید قرار گرفته است.

وی ادامه داد: سوءظن در قبولی عبادات، سوءظن در استجابت دعا، سوءظن به رزق‌وروزی از جانب خداوند، سوءظن به بهشت رفتن، سوءظن در قبولی توبه و امثالهم از مصادیق سوءظن به خداوند است.

*ورودی و خروجی رسانه‌ها تقویت شود

مدرسی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دهم فروردین و اشاره به‌روز جمهوری اسلامی در دوازدهم فروردین و تشکیل آن با همه‌پرسی و رأی ۹۸.۲ درصدی عنوان کرد: جمهوری اسلامی به تعبیر امام خمینی (ره) امانتی الهی در دستان ملت ایران است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: به جوانان توصیه می‌شود که توجه داشته باشند تا در مسیر و نقشه دشمن قرار نگیرند، خانواده‌‌ها نیز در تربیت و هدایت فرزندان خود جدی‌تر باشند و به اماکن بوم‌گردی نیز توصیه می‌شود تا بسترهای فساد را ایجاد نکنند.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با برخی از شعرای کشور بیان کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار بیان کردند که رسانه بسیار اهمیت دارد و یکی از همین رسانه‌ها اشعار است، دنیا با رسانه مدیریت می‌شود و کشور ما نیز باید در این زمینه هم ورودی خوب و هم خروجی خوب داشته باشد.

مدرسی ادامه داد: متأسفانه در فضایی که نقش رسانه‌ها بسیار مهم است نه ورودی و نه خروجی قابل‌توجهی در این بستر وجود ندارد و باید این فضا تقویت شود.

*حمایت از مردم مظلوم فلسطین یک وظیفه دینی است

وی با اشاره به غزه و روز قدس بیان کرد: مقام معظم رهبری در این راستا بیان کردند که روز قدس، یک روزِ به معنای حقیقی کلمه، بین‌المللىِ اسلامی است؛ روزی است که ملت ایران می‌تواند با کمک ملت‌های مشتاق دیگر که امروز خوشبختانه تعدادشان هم متعدد و زیاد شده، یک حرف حقی را فریاد کند که برای پنهان‌کردن آن حرف حق و خاموش‌کردن آن فریاد، 60 سال است که دستگاه استکبار دارد سرمایه‌گذاری می‌کند.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد ادامه داد: مشارکت در روز قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین یک وظیفه دینی است که بر این مهم بسیار تأکید شده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از