حالت تاریک
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
امام جمعه یزد مطرح کرد:

مشارکت پرشور در انتخابات مایه تقویت امنیت کشور

مشارکت پرشور در انتخابات مایه تقویت امنیت کشور

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات موجب تقویت نظام و حفظ امنیت کشور است.

به گزارش «یزدرسا»، آیت‌الله محمدرضا ناصری امروز یازدهم اسفندماه در خطبه‌های نماز جمعه شهر یزد ضمن سفارش به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات امروز، گفت: خوشبختانه تاکنون شاهد استقبال خوب مردم استان یزد در فریضه انتخابات بوده‎ایم و امیدواریم خداوند به مردم توفیق عنایت کند تا به موقع به تکالیف خود عمل کنند.

وی با اشاره به بصیرت و مشارکت همیشگی مردم متدین و مؤمن کشورمان در عرصه‌های مختلف حمایت از این نظام اسلامی و الهی، گفت: مردم باید توجه داشته باشند که از این قافله‌های کمک به نظام اسلامی عقب نمانند.

امام‌جمعه شهر یزد برگزاری رویدادهایی مانند انتخابات و راهپیمایی‌ها در کشورمان را به نفع اسلام خواند و گفت: عزت مؤمنان به حضور در چنین رویدادهایی است چرا که خداوند به بندگان خود هر نوع اختیاری داده است مگر ذلیل کردن خود.

وی افزود: مؤمنان حق ندارند برای خود ذلت بخواهند لذا باید همواره دست نیاز خود را به سوی خداوند دراز کنیم و به بیگانگان تکیه کنیم.

آیت‌الله ناصری با اشاره به وعده خداوند برای یاری از مؤمنان، عنوان کرد: حمایت از نظام و ولایت و ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان برای مردم کشورمان عزت‌آفرین بوده به‌طوری‌که شلاق دشمنان را از گرده‌ی ما برداشت و به مردم ما عزت و اقتدار دارد و باید قدردان این حکومت اسلامی باشیم.

وی ضمن تأکید بر این‌که کم‌کاری در حفظ این نظام و ولایت ضایع کردن دین، فریادهای امام راحل (ره) و خون شهداست، از کسانی که تاکنون در انتخابات مشارکت نداشته‌اند خواست تا هر چه زودتر در این واجب الهی مشارکت کنند.

امام‌جمعه دارالعباده گفت: رأی دادن در این انتخابات عزت مردم کشورمان را به همراه خواهد داشت لذا هر فردی وظیفه دارد دیگران را به حضور در انتخابات دعوت کند.

وی رأی دادن را نه‌تنها بله گفتن به نظام جمهوری اسلامی، بلکه بله گفتن به امام زمان (عج) و اسلام دانست و گفت: آن‌هایی که در این میدان وارد نمی‎شوند، در مسیر ذلت خود گام برمی‎دارند.

ناصری گفت: باید پس از رقابت‌های انتخاباتی اتحاد و وحدت و دوستی‌ها را حفظ کنیم و به یکدیگر در پیشبرد اهداف کشور کمک و یاری کنیم و منش اسلامی و انقلابی خود را حفظ کنیم.

وی  در بخش دیگری از خطبه‎های این هفته با بیان این‌که مساجد پایگاه مهم حرکت رو به جلو خواند و بر آماده‌سازی مساجد قبل از ورود به ماه مبارک رمضان تأکید کرد و گفت: مساجد و مدارس دو پایگاه مهم اجتماعی هستند که باید آن‌ها را حفظ کنیم.

امام‌جمعه یزد بیان کرد: نباید در مساجد اختلاف‌نظر وجود داشته باشد بلکه باید در این پایگاه‌ها با ایجاد جذابیت و خضوع در برابر بندگان خدا به عظمت مساجد بیفزاییم.

وی با اشاره به در پیش بودن ایام تشکیل کمیته امداد و روز احسان و نیکوکاری، گفت: تشکیل کمیته امداد عنایتی از سوی خداوند به امام راحل (ره) در راستای کمک به محرومان جامعه بوده است و امیدواریم همه مروج نیکوکاری و کمک به یکدیگر باشیم.

ناصری در پایان نیز بر اهتمام مردم به موضوع منابع طبیعی و مسئله درختکاری به‌ویژه در آستانه سال جدید تأکید کرد و گفت: مردم شکرگزار بارش‌های اخیر در استان و کشورمان باشند.

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از