حالت تاریک
شنبه, 25 فروردین 1403
رهبر انقلاب در دیدار دانش آموزان:

میدان غزه و اسرائیل نیست میدان حق‌وباطل است

میدان غزه و اسرائیل نیست میدان حق‌وباطل است

رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: میدان، میدان غزه و اسرائیل نیست، میدان، میدان حق و باطل است.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا»، در آستانه سیزدهم آبان‌ماه، روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار، جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر کشور با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

مهمترین محور بیانات رهبرانقلاب بدین شرح است:

- ۱۳ آبان ۵۸ ضربه ملت ایران به آمریکا بود.

- در میان این سه مناسبتی که در سیزده آبان اتفاق افتاده، در دو مناسبت آمریکایی‌ها به ملت ایران ضربه زدند و در یک مناسبت ملت ایران به آمریکاییها ضربه زد.

- آن دو مناسبتی که ضربه‌ی آمریکا بود به ملت ایران، یکی تبعید امام بود در سیزدهم آبان سال ۴۳، به علت مخالفت او با کاپیتالاسیون.

- ضربه‌ی دوم کشتار دانش‌آموزان بود. در روزهای اوج حرکت انقلابی ملت ایران پلیس شاه دانش‌آموزان را در همین جلو دانشگاه قتل‌عام کردند. رگبار گرفتند عده‌ای دانش‌آموز را به خاک و خون کشیدند.

- ده ماه بعد از پیروزی انقلاب، سیزده آبان سال ۵۸ بود که دانشجوها رفتند وارد سفارت شدند، سفارت آمریکا و آن سفارت را تسخیر کردند و اسرار و اسناد پنهانی آن سفارت را افشا کردند. آبروی آمریکا رفت. این ضربه‌ی ملت ایران بود به آمریکا.

- میدان، میدان غزه و اسرائیل نیست، میدان، میدان حق و باطل است.

- یک مسئله را می‌خواهم مطرح کنم و آن مقابله‌ی ما با آمریکاست.

- آمریکایی‌ها دشمنی‌های خودشان با ملت ایران را منسوب می‌کنند به مسئله‌ی سفارت، میگویند آقا علت اینکه آمریکا ایران را تحریم می‌کند، با ایران بدی می‌کند، در ایران اغتشاش راه می‌اندازد، مشکلات درست می‌کند علتش این است که دانشجویان شما رفتند سفارت آمریکا را تسخیر کردند این را هم آمریکایی‌ها میگویند، هم مَن تبع آنها در داخل کشور میگویند، این دروغ بزرگی است.

- ۲۶ سال قبل از حادثه‌ی سفارت کودتای ۲۸ مرداد اتفاق افتاده؛ آن روز که دیگر کسی به سفارت نرفته بود!

- اسنادی که از سفارت به دست آمد که الان ۸۰-۷۰ جلد کتاب است نشان داد که از همان روزهای اول بعد از پیروزی انقلاب سفارت آمریکا مرکز توطئه و جاسوسی بوده علیه ایران، حتی در سفارت آمریکا طراحی کودتا می شده که کودتا کنند علیه انقلاب.
طراحی جنگ داخلی می شده؛ تلاش می‌کردند که در استان‌های مرزی کشور جنگ داخلی راه بیندازند.

یعنی سفارت آمریکا از اولین روزهای شروع انقلاب مرکز توطئه علیه کشور و علیه انقلاب بوده ربطی به تسخیر لانه‌ی جاسوسی ندارد.

منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از