حالت تاریک
پنج‌شنبه, 16 آذر 1402
امام جمعه یزد:

«حقوق بشر» از اهداف حیوانی رژیم‌صهیونیستی حمایت می‌کند

«حقوق بشر» از اهداف حیوانی رژیم‌صهیونیستی حمایت می‌کند

امام جمعه یزد گفت: سازمان حمایت از حقوق بشر برای حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی چشم خود را بر جنایات این حیوان صفتان بسته است.

 

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا»، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به به اهمیت تقوا و پرهیز از گناه اظهار کرد: ما در محر خدا هستیم و خداوند ناظر بر اعمال ما است و باید در مسیر خداوند گام برداریم.

امام جمعه یزد ادامه داد: باید ایمان و اعتقاد قلبی و خشوع نسبت به خواسته‌های خداوند داشته باشیم و برای رسیدن به قرب الهی و محبت قلبی به خداوند تلاش کنیم.

وی با اشاره به راه‌های رسیدن به خداوند تصریح کرد: عبادت خداوند باید با ایمان قلبی و با خشوع انجام شود، نه اینکه در هنگام عبادت به مسائل دنیوی فکر کنیم، و برای رسیدن به مقام قرب الهی باید در این مسیر با سیر قلبیِ بیشتر نسبت به سیر بدنی حرکت کنیم.

ناصری ادامه داد: در تلاش‌های خود باید به دستیابی رضایت و محبت خداوند توجه کنیم و در مسیر محبت الهی قدم برداریم تا بتوانیم به درجه خشوع در پیشگاه حق دست پیدا کنیم.

امام جمعه یزد با بیان اینکه برای رسیدن به خداوند هفت راه مهم وجود دارد، عنوان کرد: انفاق و احسان، توبه در پیشگاه خداوند، سیرت و نیت پاک، وفای به ‌عهد و تقوا، صبوری در تمام مراحل زندگی، توکل به خداوند، برقراری عدالت و جهاد در راه خداوند از جمله راه‌های مهمی است که انسان را در پیشگاه خداوند محبوب می‌کند.

وی ادامه داد: خداوند به کسانی که در مسیر او قدم می‌گذارند بسیار توجه می‌کند و هیچگاه این افراد را ناامید نمی‌کند و دست از هدایت آنها برنمی‌دارد.

*خوی حیوانی آمریکا عامل حمایت از کشتار مردم غزه است

ناصری در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه یاری خداوند و رهنمودهای امام راحل ملت ایران را به الگویی برای سایر کشورهای مسلمان و حوزه مقاومت تبدیل کرد، گفت: برای برادران فلسطینی‌مان از خداوند متعال طلب صبر می‌کنیم و مقاومت این عزیزان را تحسین می‌کنیم.

وی افزود: امروزه مقاومت ملت فلسطین به مرحله مهم و حساس خود رسیده است، این ملت در این انقلاب رشد کردند و به لطف خداوند دشمن در طول این ۷۰ سال هیچگاه نتوانست این ملت را شکست دهد.

امام جمعه یزد ضمن ابراز نگرانی در مورد ظلم استکبار جهانی علیه ملت فلسطین گفت: خوی حیوانی، استکبار جهانی و آمریکا را به درجه‌ای رسانده که به حمایت از کشتار مردم غزه و ملت فلسطین رای می‌دهند و صدای مردم مظلوم غزه را نادیده می‌گیرند.

ناصری با بیان اینکه استکبار جهانی برای رسیدن به مقصد خود از کشتار جمعی ابایی ندارند، عنوان کرد: حقوق بشر کجاست را ما نمی‌دانیم اما تنها چیزی که در این واقعه مشخص است این است که آمریکا و سازمان ملل در راستای دستیابی به اهداف غیرانسانی خود حرکت می‌کنند و حقوق بشر نیز چشم خود را بر این جنایت آشکار می‌بندد.

وی ادامه داد: خداوند وعده داده است که با صابرین است، بنابراین ملت فلسطین با صبر و گام برداشتن در مسیر الهی قطعا به پیروزی می‌رسند و این وعده راستین خداوند است.

امام جمعه یزد عنوان کرد: ملت فلسطین شجاعانه و با ابتکار و اتکا به توانایی‌های خود قطها در این مسیر به پیروزی می‌رسند.

وی ادامه داد: علمای اسلامی و کشورهای اسلامی نیز نباید اجازه دهند که استکبار جهانی به اهداف خود برسند و بدانند که الان زمان یاری اسلام و مسلمانان است.

*تربیت جوانانی از جنس شهید فهمیده اعتلای کشور را رقم ‌می‌زند

ناصری با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت شهید فهمیده تصریح کرد: یکی از مسائل مهم در پیشرفت کشور و اعتلای ایران تربیت نوجوانان و جوانانی همچون شهید فهمیده است.

وی افزود: فضای مجازی امروزه مسیر آگاهی فرزندان ما را منحرف کرده است و متاسفانه امروزه هویت فرزندانمان را بر اساس اهداف غربی در فضای مجازی شکل می‌دهند.

امام جمعه یزد با اشاره به اهمیت تربیت اسلامی فرزندان ایرانی گفت: باید خانواده‌ها نسبت به تربیت اسلامی_ایرانی فرزندانشان کوشا باشند و نسبت به شکل‌گیری هویت کودکان ایران زمین بیش از گذشته جدی باشند تا در دنیای امروز که سرشار از مسیرهای گمراه کننده است، بتواند راه راست را تشخیص دهد.

وی تربیت صحیح را نوعی پدافند غیرعامل دانست و گفت: باید اسلام، شیعه و ملت مسلمان تقویت شوند و این مهم با تربیت صحیح صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از