حالت تاریک
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد:

آمار حکایت از افزایش سفر به یزد دارد

آمار حکایت از افزایش سفر به یزد دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد گفت: بر اساس آمار که متقن بوده، شاهد افزایش سفر به استان یزد بودیم و تنها ظرفیت برخی اقامت‌گاه‌های سنتی و بوم‌گردی‌ها تکمیل نشد.

سید محمد رستگاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «یزدرسا» با بیان اینکه ایام نوروز امسال نیز استان یزد میزبان مسافران بود، اظهار کرد: از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا ۱۲ فروردین‌ماه سال جاری ۴۳۱ هزار و ۶۲ نفر مسافر در اماکن رسمی اقامت یافتند که نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد پنج درصدی را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه امسال علاوه بر مسافران نوروزی، شهروندان و هم استانی‌ها نیز بازدید چشمگیری از بنا‌های شاخص و اماکن گردشگری استان داشتند، ادامه داد: تعداد ۳۶۸ هزار و ۵۴۸ نفر از بنا‌های شاخص در سطح شهر یزد و شهرستان‌های استان، بازدید داشتند که در این زمینه نیز شاهد رشد ۴۰ درصدی بودیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد تصریح کرد: طی مدت یاد شده ۸۲۲ هزار ۵۸۴ دستگاه خودرو به استان یزد وارد شدند که رشد پنج درصدی داشته است.

وی آمار خودرو‌های خروجی از استان یزد در بازه زمانی یاد شده را ۸۲۹ هزار و ۴۹۸ خودرو عنوان کرد و افزود: علی‌رغم اینکه نوروز باستانی امسال با ماه مبارک رمضان تقارن داشته است، مسافران در استان یزد حضور یافته و اقامت و ماندگاری بیشتری را شاهد بودیم.

رستگاری با اشاره به در پیش بودن عید سعید فطر ادامه داد: انتخاب یزد به‌عنوان پایتخت گردشگری کشور‌های مجمع گفت‌وگوی آسیا ظرفیتی جدید برای استان است که باید در فرصت‌های مختلف از آن استفاده کرد.

وی بیان کرد: ضرورت دارد، استان یزد در طول سال آمادگی میزبانی از مسافران را داشته باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد با بیان اینکه شاهد حضور گسترده مسافران و بازدید‌کنندگان در ابنیه‌های فرهنگی و مساجد در استان یزد بودیم، ادامه داد: بر اساس آمار که متقن بوده، شاهد افزایش سفر به استان یزد بودیم و تنها ظرفیت برخی اقامت‌گاه‌های سنتی و بوم‌گردی‌ها تکمیل نشد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از