حالت تاریک
سه‌شنبه, 14 آذر 1402
به همت کانون پرورش فکری کودکان برگزار می‌شود؛

اردکان، میزبان بزرگترین رویداد قصّه‌گویی استان یزد

اردکان، میزبان بزرگترین رویداد قصّه‌گویی استان یزد

بزرگترین رویداد قصّه‌گویی استان یزد شامل دو جشنواره مهمّ «پنجمین جشنوارۀ قصّه‌گویی چلّه قصّه‌ها» و «مرحلۀ استانی بیست‌و‌پنجمین جشنوارۀ بین‌المللی قصّه‌گویی» در اردکان برگزار می‌شود.

به گزارش «یزدرسا»، به همّت مؤسسه فرهنگی‌هنری اُفق کویر و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ بزرگترین رویداد قصّه‌گویی استان یزد حاوی دو جشنواره مهمّ این عرصه شامل «پنجمین جشنوارۀ قصّه‌گویی چلّه قصّه‌ها» و «مرحلۀ استانی بیست‌و‌پنجمین جشنوارۀ بین‌المللی قصّه‌گویی» با شعار «یک هفته با قصّه» در محلّ تالار فرهنگ شهرستان اردکان برگزار خواهد شد.

بر این اساس؛ جشنواره قصّه‌گویی بومی‌محلّی «چلّه قصّه‌ها» که محمل و محلّی تأثیرگذار در گردهمایی قصّه‌گویان علاقه‌مند آداب و رسوم و خرده‌فرهنگ‌های کمتر معرّفی‌شده استان یزد محسوب می‌شود طی دو روز متوالی در ۲۱ و ۲۲ آبان‌ماه اجرا می‌شود.

مرحله استانی بیست‌و‌پنجمین «جشنواره بین‌المللی قصّه‌گویی» هم با هدف فضاسازی و ارتقای ظرفیت قصّه‌گویی به‌عنوان یک رویکرد فراگیر تربیتی جامعه و تقویت جایگاه قصّه‌گویی ایرانی، ۲۳ و ۲۴ آبان‌ماه برپا می‌شود.

در راستای عمومی‌سازی و مردمی‌سازی قصّه‌گویی در آحاد و اقشار مختلف جامعه، دانش‌آموزان می‌توانند صبح‌ها از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۳ و خانواده‌ها نیز عصرها از ساعت ۱۶ الی ۱۹:۳۰ از این رویداد فرهنگی دیدن کنند.

لازم به ذکر است پس از آنکه طی پنج روز پاییزی، شهرستان اردکان میزبان رویداد بزرگی برای روایتِ قصّه‌های شنیدنی و شیرین است؛ آیین اختتامیه مشترک جشنواره‌‌های مذکور نیز ۲۵ آبان‌ماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از