حالت تاریک
دوشنبه, 28 خرداد 1403
به‌مناسبت هفته کتاب انجام می‌شود؛

از کتابخوانی تا اجرای سرود در مساجد یزد

از کتابخوانی تا اجرای سرود در مساجد یزد

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد با اشاره به برگزاری برنامه‌های فرهنگی در هفته کتاب گفت: همزمان با این هفته برنامه‌های ترویجی و تبلیغی در زمینه کتاب و کتابخوانی در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد برگزار می‌شود.

محسن رستگاری در گفتگو با «یزدرسا»، گفت: برنامه‌های کتاب و کتابخوانی در طول سال توسط کانون‌های مساجد در استان اجرا می‌شود اما در این هفته به صورت ویژه برنامه‌ها پیگیری می‌شود و جوانان و نوجوانان برنامه‌های مختلفی را با محوریت مساجد انجام می‌دهند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد بیان کرد: شنبه‌های با کتاب از جمله این برنامه‌هاست که در روزهای شنبه و در بین نماز در مساجد اجرا می‌شود و هر کدام از نوجوانان به مدت دو دقیقه یک کتاب را برای مردم معرفی می‌کنند و با حضور امامان جماعت این برنامه‌ها اجرایی می‌شود.

وی گفت: همزمان با این هفته اجرای سرود ویژه کتاب و کتابخوانی در مساجد، تجلیل از نویسندگان کانونی، بازدید از کتابخانه کانونی مهدیه اشکذر نیز با حضور در کانون‌ها صورت می‌گیرد.

رستگاری ادامه داد: اهدای کتاب به سه کانون برتر و فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی حضور در برنامه صدا و سیما مرکز استان، پخش مستند کتابخانه مهدیه شاهدیه از جمله برنامه‌های دیگر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان یزد است که با محوریت مساجد اجرایی می‌شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد گفت: سخنرانی در نمازجمعه و تبیین برنامه‌های کانون‌های مساجد، نمایشگاه کتاب در محل نماز جمعه، ایستگاه مطالعه در محل نماز جمعه نیز در این هفته اجرا می‌شود.

وی گفت: هدف ما جذب جوانان و نوجوانان به مساجد است و سعی داریم با برنامه‌های تبلیغی و ترویجی در زمینه کتاب و کتابخوانی بتوانیم این اهداف را دنبال کنیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از