حالت تاریک
جمعه, 10 آذر 1402
رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان تفت خبر داد؛

امدادرسانی هلال‌احمر تفت به بانوی کوهنورد در شیرکوه

امدادرسانی هلال‌احمر تفت به بانوی کوهنورد در شیرکوه

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان تفت گفت: بانوی کوهنورد حادثه‌دیده ۳۸ ساله در ارتفاعات شیرکوه توسط نجات‌گران تیم کوهستان هلال‌احمر شهرستان تفت به پایین کوه منتقل و توسط آمبولانس اورژانس به مرکز درمانی انتقال داده شد.

به گزارش یزدرسا به نقل از روابط‌عمومی جمعیت هلال‌احمر استان یزد؛ سیدقاسم گلشن اظهار کرد: به دنبال گزارش مرکز کنترل هماهنگی و عملیات طی تماس اورژانس به هلال‌احمر، مصدوم شدن یک بانو کوهنورد ۳۸ ساله در ارتفاعات شیرکوه اعلام شد و بلافاصله تیم امداد و نجات کوهستان هلال‌احمر شهرستان با یک دستگاه خودرو کمک‌دار سبک، تجهیزات و ست کامل کوهستان به منطقه اعلام شده اعزام و عملیات امدادرسانی را آغاز کردند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان تفت با اعلام اینکه این کوهنورد به علت پیچ‌خوردگی پا دچار حادثه شده بود، گفت: سرانجام پس از رسیدن تیم امدادی به کوهنورد حادثه‌دیده، نجاتگران هلال‌احمر و دیگر کوهنوردان همراه با استفاده از بسکت و تثبیت فیزیکی و اتل‌بندی و اقدامات اولیه درمانی برای مصدوم، از تابستان‌خانه دره نجیب شیرکوه و عبور از مسیر‌های سخت و دشوار به پایین کوه آورده و به‌وسیله آمبولانس اورژانس به نزدیک‌ترین مرکز درمانی انتقال داده شد.

گلشن عنوان کرد: از شهروندان انتظار داریم نکات ایمنی را با توجه به وضعیت منطقه و حوادث متعددی که در کوهستان اتفاق افتاده رعایت کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.

این مقام مسئول ادامه داد: در صورت بروز هرگونه حادثه، شهروندان با شماره ۱۱۲ مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال‌احمر تماس بگیرند تا در صورت لزوم، نیرو‌های امدادی در حداقل زمان به محل اعزام شوند و اقدامات لازم برای نجات مصدومان را انجام دهند.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از