حالت تاریک
دوشنبه, 28 خرداد 1403
معاون اجتماعی دادگستری استان یزد:

بانک اطلاعات سارقان حرفه‌ای تشکیل شود

بانک اطلاعات سارقان حرفه‌ای تشکیل شود

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: جرم سرقت، یکی از پرتکرارترین جرم‌های کشور در سنوات اخیر است که باید با تشکیل بانک اطلاعات سارقان حرفه‌ای در جهت کاهش این جرم همت گمارد.

به گزارش یزدرسا، محمدحسین رحیمی‌زاده امروز در نشست کمیته هماهنگی و پیشگیری از سرقت، اظهار داشت: شناسایی، دستگیری و تشکیل یک لیست از افراد مال‌خر نیز برای ضربه به چرخه فروش اموال مسروقه ضروری است.

وی افزود: اگر سارق در فروش مال مسروقه ناکام بماند بدون شک انگیزه سرقت و میل به تکرار جرم را از دست می‌دهد.

این مقام قضایی، با اشاره به لزوم ریشه‌یابی مشکلات و حل اساسی جرم سرقت، تصریح کرد: در بسیاری از مواقع، وقوع سرقت ناشی از مشکلات اقتصادی و معیشتی است که باید در یک راهبرد کلان کشوری به آن پرداخت.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: مجموعه دادگستری برای مرتبط کردن این افراد به شرکت‌هایی که آمادگی جذب آنها و بکارگیری این اشخاص را دارند تلاش می‌کند.

وی جرم سرقت را یکی از پرتکرارترین جرم‌های کشور در سنوات اخیر دانست و افزود: باید با تشکیل بانک اطلاعات سارقان حرفه‌ای در جهت کاهش این جرم همت گمارد.

رحیمی‌زاده اعتیاد را از دیگر عوامل مؤثر در جرم سرقت دانست، گفت: تقویت کمپ‌های ماده ۱۶ زمینه‌ساز جمع‌آوری معتادان متجاهر از سطح شهر است که معمولا برای رفع نیاز خود دست به سرقت‌های خرد می زنند.

انتهای پیام/ع

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از