حالت تاریک
سه‌شنبه, 14 آذر 1402
امام جمعه بهاباد:

بصیرت مردم آب بر آتش فتنه دشمن ریخت

بصیرت مردم آب بر آتش فتنه دشمن ریخت

امام جمعه بهاباد گفت: همین همراهی نکردن مردم در سالگرد اتفاقات سال گذشته بیانگر رشد و آگاهی مردم از شرایط موجود است.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر بشکانی ابراهیمی در گفتگو با «یزدرسا» با اشاره به شعار کشور لیبی در ۱۲ سال گذشته اظهار کرد: شعار «آزادی از فردا» در کشور لیبی و در رسانه‌های این کشور این شعار به گونه‌ متفاوتی مطرح شد و رسانه‌ها در این زمینه به آمریکا کمک کردند و در نهایت مشخص شد که یک عده از رسانه‌ها فریب خوردند و عده‌ای دیگر نیز مامور بودند.

امام جمعه بهاباد با اشاره به نقش رسانه‌ها در ناآرامی‌های سال گذشته ادامه داد: قطعا در جمهوری اسلامی ایران اینگونه نیست که تمام رسانه‌ها به این موضوعات واقف نباشند، اگر واقعا اینگونه باشد که وای به حال مردمی که این رسانه‌های ناآگاه بخواهند این مردم را آگاه کنند.

وی افزود: رسانه اگر به عنوان رکن چهارم دموکراسی است باید یک آگاهی بالاتری از مردم جامعه داشته باشد و من معتقدم بسیاری از رسانه‌هایی که در سال گذشته همسو با اهداف دشمن بودند تحت تاثیر فرهنگ شدید استعمار و یا خود جزوی از عوامل استعمار هستند.

بشکانی عنوان کرد: زیرا مانند این حرکت را در دوران مشروطه هم نیز داشتیم و زمانی که مردم نانی برای خوردن نداشتند بیش از ۴۰ روزنامه، شب‌نامه و گاهنامه نیز در آن زمان منتشر می‌شد، بنابراین نقش رسانه در طول تاریخ بسیار پررنگ است.

امام جمعه بهاباد با اشاره به اقتدار فرهنگی ایران در دنیا تصریح کرد: امروز مردم ایران از یک اقتدار فرهنگی در دنیا برخوردار هستند و تحت تاثیر موارد دیگر قرار نمی‌گیرند؛ همین همراهی نکردن مردم در سالگرد اتفاقات سال گذشته بیانگر رشد و آگاهی مردم از شرایط موجود است.

وی با بیان اینکه مصی علینژاد ابزاری است که تحت حمایت دولت‌های غربی است، گفت: خانم معصومه علینژاد تنها ابزاری است که تحت حمایت دولت‌های غربی است و اگر سطح سواد، اطلاعات، دانش و تحلیل بین‌المللی افرادی مانند این شخص را نگاهی کوتاه بیندازیم متوجه می‌شویم که این افراد آنچنان اطلاعات زیادی ندارند و تنها مجری نقشه‌های غرب هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از