حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 خرداد 1403
امام جمعه یزد عنوان کرد؛

تفکر عنصری مهم در شکوفایی استعدادهای فرزندان ایران

تفکر عنصری مهم در شکوفایی استعدادهای فرزندان ایران

امام جمعه یزد گفت: تفکر در تمام امور باعث رشد و شکوفایی استعدادهای فزرندانمان می شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اهمیت حفاظت از کودکان، نوجوانان و جوانان توسط سیستم آموزشی کشور اظهار کرد: فرزندان ایران در نزد سیستم آموزشی کشور امانت هستند و این نظام آموزشی باید از این امانت‌ها به خوبی حفاظت کند.
وی افزود: این فرزندان نعمت‌های الهی هستند که ما در برابر این نعمت‌ها مسئول هستیم و نباید اجازه دهیم تا استعدادهای آن‌ها در نطفه نابود شود.
امام جمعه یزد با بیان اینکه تفکر در بروز استعدادهای نسل جدید بسیار اثرگذار است، گفت: تفکر در تمام امور باعث می‌شود تا استعدادهای فزرندانمان به مرحله رشد و شکوفایی برسد.
وی افزود: در نظام آموزشی باید به مسئله تدین و تعقل بیش از گذشته اهمیت داده شود تا فرزندانمان بتوانند با ایمان و توکل بر خداوند مسیر درست را از میان مسیرهای غلط انتخاب کنند و در این میان موانع راه خود را تشخیص دهند.
ناصری ادامه داد: حفاظت از سرمایه‌های انسانی از وظایف نظام آموزشی است تا با حمایت از این سرمایه‌ها مانع خروج نوابغ از کشور شده و کمک کنیم تا استعدادهای آنان در همین کشور شکوفا و این بروز استعداد منجر به پیشرفت کشور شود.
وی با بیان اینکه هویت دادن به دانش‌آموزان ایرانی باید با استفاده از فرهنگ ایرانی-اسلامی باشد، عنوان کرد: نباید اجازه دهیم تا فضای مجازی و غرب به فرزندان ایران هویت غربی را القا کنند بلکه باید در این مسیر هویت ایرانی-اسلامی به عنوان هویت اصلی فرزندان ایران بیان شود.
امام جمعه یزد ادامه داد: باید تلاش کنیم تا نسل جدید از ساده‌اندیشی فاصله بگیرد تا بتواند به صورت عمیق به مشکلات نگاه کرده و برای حل مشکلات راه‌حل مناسب پیدا کند.
وی تصریح کرد: باید در زمینه علمی و آموزشی قوی‌تر عمل کنیم تا بتوانیم در زمینه خودکفایی پیشرفت چشمگیری داشته باشیم.
ناصری با بیان اینکه عقل همانند چراغ راه برای انسان عمل می‌کند، تصریح کرد: باید در نظام آموزشی به‌گونه‌ای عمل کنیم که قوه عقل به درستی پرورش پیدا کند و همانند یک چراغ راه مسیر صحیح را نشان دهد.
رئیس دانشگاه فرهنگیان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه راهبردی است، اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان زیربنای تحول در نظام آموزشی است.
وی افزود: تحول در دانشگاه فرهنگیان در دو مبنای سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب در دستور کار است و امید است با هدایت و راهبری دانشگاه فرهنگیان بتوانیم عنصر فرهنگ را به عنوان اصلی‌ترین موضوع مطرح کنیم.
انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از