حالت تاریک
چهارشنبه, 09 خرداد 1403
متخصص طب سنتی ایرانی مطرح کرد:

توصیه‌های تغذیه‌ای پس از ماه مبارک رمضان

توصیه‌های تغذیه‌ای پس از ماه مبارک رمضان

متخصص طب سنتی ایرانی گفت: کاهش وعده‌هایی غذایی به راحتی اتفاق نمی‌افتاد اما پس از ماه مبارک رمضان و با توجه به یک ماه روزه‌داری این اقدام می‌تواند در حفظ سلامت بدن انسان کمک کند.

محمد عسکرفراشاه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «یزدرسا»، با اشاره به تدابیر تغذیه‌ای پس از ماه مبارک رمضان گفت: یک ماه روزه‌داری توانسته است بدن را از نظر روحی و جسمی پاکسازی کند و بسیاری از مواد زائد بدن به واسطه این ماه مبارک از بدن دفع شده است.

وی ادامه داد:  بهترین نحوه غذا خوردن از نظر طب ایرانی دو وعده غذا خوردن در روز است همان چیزی که در ماه مبارک رمضان خود به خود انجام می‌گیرد، بنابراین افراد به خصوص کسانی که اضافه وزن دارند و مواد زائد بدنشان زیاد است سعی کنند در ماه‌های بعد از ماه رمضان نیز این اصول اساسی حفظ سلامت بدن را رعایت کنند.

این متخصص طب سنتی ایرانی با تأکید بر اینکه اصول اساسی حفظ سلامت بدن حدالامکان تا بعد از ماه رمضان رعایت شود، افزود: برای رعایت این اصل باید وعده صبحانه را کامل، ناهار مختصر و یا حذف شود و همچنین وعده شام نیز سر شب مصرف شود و این اصولی است که از نظر طب ایرانی باید رعایت شود.

عسکرفراشاه ادامه داد: کاهش وعده‌هایی غذایی به راحتی اتفاق نمی‌افتاد اما پس از ماه مبارک رمضان و با توجه به یک ماه روزه‌داری این اقدام می‌تواند در حفظ سلامت بدن انسان کمک کند.

وی تأکید کرد: بعد از یک ماه روزه‌داری با توجه به پاکسازی بدن مواد زائد به واسطه حرارتی که در طول روز به بدن القا شده است باید مراقبت کرد مجددا بدن را مورد تجمع مواد زائد قرار ندهیم و با ادامه این روند در حفظ اصل  اساسی سلامت بدن کوشا باشیم.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از