حالت تاریک
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
در شروع سال ۱۴۰۳ انجام شد؛

توقف بیش از ۱۵۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز

توقف بیش از ۱۵۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد از شناسایی، توقف و تخریب عملیات بیش از ۱۵۰ مورد تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا» به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان یزد، محمدعلی حاتمی‌زاده با اشاره به شناسایی، توقف و تخریب عملیات بیش از ۱۵۰ مورد تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز در سطحی معادل ۳.۵ هکتار از اراضی زراعی و باغی استان یزد طی ۱۰ روز نخست فروردین ماه سال جاری اعلام کرد: مقابله با تغییر کاربری و ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان با توانی مضاعف و جدیتی بیش از گذشته ادامه خواهد یافت.

وی افزود: برخی سودجویان با استفاده از فرصت تعطیلات نوروزی اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی می‌کنند که گشت یگان حفاظت از اراضی کشاورزی، هرگونه تغییر را رصد و پایش نموده و با شناسایی ساخت و سازهای غیرمجاز در این اراضی ، علاوه بر صدور اخطاریه و توقف عملیات، نسبت به قلع و قمع، تخریب بنا و مستحدثات به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی طی هماهنگی با مقام قضایی شهرستان و همچنین طرح شکایت از متخلفین در مرجع قضایی اقدام می‌کند.

به گفته این مقام مسئول، اهمیت حفظ و حراست از اراضی کشاورزی به عنوان بستر تأمین امنیت غذایی و زیستی کشور، مقابله با هرگونه تعدی به عرصه اراضی کشاورزی و برخورد قاطع با سودجویان و متخلفین این حوزه از برنامه‌های اساسی سازمان جهادکشاورزی در سال ۱۴۰۳ خواهد بود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی  با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۳ از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» بر نقش پررنگ و با اهمیت عموم مردم در حفظ کاربری اراضی کشاورزی تأکید و حفظ و حراست از ان را وظیفه‌ای همگانی دانست. 

حاتمی‌زاده ضمن تاکید بر تشدید نظارت‌ و پایش اراضی کشاورزی از سوی یگان حفاظت از اراضی مستقر در مدیریت‌ جهاد کشاورزی شهرستان‌ها طی ایام تعطیلات نوروزی، تصریح کرد: از عموم هم‌استانی‌ها بویژه بهره‌برداران بخش کشاورزی و ساکنین مناطق ییلاقی و مستعد تغییر کاربری غیرمجاز می خواهیم هرگونه تغییر کاربری و ساخت و ساز بدون مجوز در اراضی کشاورزی را از طریق سامانه تلفنی شبانه روزی ۱۳۱ به یگان حفاظت از اراضی کشاورزی سازمان امور اراضی کشور گزارش کنند.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از