حالت تاریک
سه‌شنبه, 14 آذر 1402
رئیس ستاد انتخابات استان یزد خبر داد:

ثبت‌نام قطعی ۲۰ نفر برای انتخابات در یزد

ثبت‌نام قطعی ۲۰ نفر برای انتخابات در یزد

رئیس ستاد انتخابات استان یزد گفت: در دو روز اول ثبت نام قطعی داوطلبان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۰ نفر ثبت نام خود را نهایی کرده اند.

 به گزارش یزدرسا به نقل از روابط‌عمومی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد؛ علی‌اکبر عزیزی با حضور در برنامه زنده تلویزیونی «زندگی سلام» با اشاره به اینکه ثبت‌نام قطعی انتخابات سراسری دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ۲۷ مهرماه تا سوم آبان‌ماه به مدت هفت روز و از ساعت ۸ تا ۱۸ انجام می‌شود، گفت: در دو روز اول ثبت‌نام قطعی داوطلبان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۰ نفر ثبت‌نام خود را نهایی کرده‌اند.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد افزود: در چهار حوزه انتخابی استان به تفکیک حوزه شهرستان‌های یزد، اشکذر و زارچ ۱۱ نفر، شهرستان‌های تفت و میبد سه نفر، شهرستان‌های مهریز، ابرکوه، مروست، خاتم، بافق و بهاباد سه نفر و حوزه انتخابی شهرستان اردکان نیز تاکنون سه نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

 

عزیزی با بیان اینکه ثبت‌نام داوطلبان تماماً به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود، افزود: زمان ثبت‌نام به‌هیچ‌عنوان تمدید نخواهد شد و رأس ساعت ۱۸ روز سوم آبان‌ماه درگاه ثبت‌نام بسته می‌شود.

 

رئیس ستاد انتخابات استان یزد در ادامه با اشاره به اینکه یکی از شرایط ثبت‌نام قطعی در انتخابات سراسری دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پیش ثبت‌نام در این دوره از انتخابات است، گفت: افرادی که در این مرحله ثبت‌نام نکرده‌اند امکان شرکت در مراحل بعدی ثبت‌نام را ندارند.

 

وی با بیان اینکه در مرحله پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی ۷۸۴ نفر در چهار حوزه انتخابیه استان یزد ثبت‌نام کرده‌اند، ادامه داد: در مرحله اول مدارک سه جلدی، مدارک تحصیلی، نظام وظیفه و... مورد بررسی قرار گرفت و پیامک تأییدیه برای افرادی که شرایط لازم برای ثبت‌نام قطعی را داشتند، ارسال شد.

 

عزیزی با بیان اینکه تاکنون ۱۴ جلسه ستاد انتخابات استان برگزار شده است، گفت: ستاد انتخابات استان را در شهرستان‌های استان با حضور اعضای ستاد انتخابات شهرستان و مدیر دفتر نظارت بر انتخابات هر شهرستان برای بررسی و آسیب‌شناسی وضعیت حوزه‌های انتخابات استان تشکیل دادیم.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد افزود: داوطلبان انتخابات سراسری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اگر به غیر از نام و نام خانوادگی درج شده در شناسنامه به نام دیگری شهرت دارند، در قسمت شهرت پرسشنامه اعلام کنند تا بتوانند در تبلیغات و واخذ رای از آن عنوان استفاده کنند.

 

وی ادامه داد: به منظور تسریع در احراز صلاحیت، داوطلبان می‌توانند به صورت اختیاری شرح زندگی، آثار، افتخارات و... را معرفی کنند که این اقدام به دستگاه‌های نظارتی برای احراز صلاحیت داوطلبان کمک کرده و اثرگذار خواهد بود، همچنین عدم تکمیل پرسشنامه مخصوص و عدم ارائه مدارک و اخذ‌شناسه رهگیری در زمان اعلام شده به منظور عدم ثبت نام داوطلب منظور خواهد شد.

 

رئیس ستاد انتخابات استان در پایان گفت: به دنبال قانون شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت‌های انتخاباتی داوطلب باید یک شماره حساب غیرتجاری مربوط به هزینه‌های انتخاباتی نزد یکی از بانک‌های عامل افتتاح کرده و اگر از قبل دارد معرفی کند و تنها هزینه‌های مرتبط به انتخابات را به این حساب واریز و برداشت کند و همچین در پرسشنامه یک شخص حقیقی یا حقوقی را به عنوان نماینده مالی خود معرفی کند.

 

گفتنی است؛ داوطلبان می‌توانند به منظور اعلام داوطلبی خود در مهلت تعیین شده به درگاه keshvar. moi.ir مراجعه و نسبت به تکمیل کاربرگ ثبت نام و بارگذاری مدارک و گواهی‌های مورد نیاز اقدام کنند.

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از