حالت تاریک
پنج‌شنبه, 04 مرداد 1403
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد خبر داد:

ثبت کمترین نرخ بیکاری مردان کشور به‌نام یزد

ثبت کمترین نرخ بیکاری مردان کشور به‌نام یزد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد گفت: بر اساس آخرین نتایج مرکز آمار ایران، استان یزد با نرخ بیکاری 2.9 کمترین نرخ بیکاری مردان را در بین استان‌های کشور کسب کرده است.

به گزارش «یزدرسا» به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد، مجید دهقانی‌زاده گفت: براساس تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران، استان یزد با نرخ بیکاری 2.9 توانست کمترین نرخ بیکاری مردان در کشور را به نام خود ثبت کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با اشاره به کاهش 0.9 درصدی نرخ بیکاری مردان نسبت به فصل قبل، گفت: در دو فصل ابتدایی سال 1402، استان یزد پایین‌ترین نرخ بیکاری مردان را در بین استان‌های کشور داشته است.

دهقانی‌زاده ادامه داد: این کاهش نشان از رونق بازار کار در استان براساس سیاست‌های دولت مردمی سیزدهم و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی و فعال کردن واحدهای تولیدی و معدنی راکد در استان طی دو سال اخیر بوده است.

دبیر كارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمايه‌گذاری استان با ابراز خرسندی از کاهش نرخ بیکاری زنان در فصل تابستان، افزود: در این شاخص نیز با کاهش 1.9 درصدی نسبت به فصل بهار به عدد 18.4 رسیده‌ایم.

دهقانی‌زاده با بیان اینکه استان یزد جزو چهار استان دارای کمترین نرخ بیکاری در کشور است، اظهار داشت: این نرخ در مقایسه با میانگین کشور یعنی 7.9 درصد، به میزان 1.6 درصد کمتر است.

وی با تأکید بر اينكه سياست اصلی استان در حوزه اشتغال، ايجاد اشتغال بومی است، بیان داشت: تیم مدیریتی استان در تلاش برای ايجاد شغل‌های مناسب دانش‌آموختگان و بانوان استان بوده چرا که احساس می‌کنیم هنوز به جايگاه مناسب در اين حوزه نرسيده‌ايم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با اشاره به اینکه نرخ‌های بيكاری به صورت فصلی، پايدار نيستند و ممكن است در فصول مختلف دچار تغييرات شوند، تصریح کرد: اجرای سند آمایش استان و برنامه تحولی یزدِنوین می‌تواند منجر به تغییر ریل اقتصادی و تعادل در بازار کار استان شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از