حالت تاریک
جمعه, 10 آذر 1402
رئیس دانشگاه پیام نور استان یزد:

حذف دانشگاه پیام‌نور صحت ندارد

حذف دانشگاه پیام‌نور صحت ندارد

رئیس دانشگاه پیام نور استان یزد گفت: دانشگاه پیام نور به هیچ وجه حذف یا محدود نمی‌شود بلکه به دنبال ارتقا کیفیت آموزشی است.

به گزارش پایگاه خبری یزدرسا، کاظم حمیدی‌زاده پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با بیان اینکه دانشگاه پیام نور به واسطه اساتید برجسته و نحوه برگزاری آزمون‌ها، کیفیت آموزش را تضمین کرده و این موضوع با کسب رتبه‌های این دانشگاه در مجامع بین المللی و ملی قابل اثبات است.

 

رئیس دانشگاه پیام نور استان یزد عنوان کرد: در حال حاضر ۸ هزار و ۵۰۰ دانشجو در مرکز و واحد مشغول تحصیل هستند و ۱۱۸ عضو هیئت علمی نیز در این مراکز مشغول به تدریس هستند.

 

حمیدی زاده از دستاوردهای دانشگاه پیام نور استان یزد را پذیرفته شدن ۳۲ نفر از دانشجویان فارغ التحصیل این دانشگاه در آزمون وکالت اعلام کرد.

 

وی عنوان کرد: ۶۰ درصد از پذیرفته شدگان آزمون وکالت از دانشجویان پیام نور بوده اند همچنین ۳۰ درصد پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال جاری نیز از دانشجویان پیام نور یزد هستند که این خود نشان از کیفیت آموزش در این دانشگاه دارد.

 

رئیس دانشگاه پیام نور استان یزد بیان کرد: امسال ۲ هزار و ۷۰۰ داوطلب تحصیل در این دانشگاه داریم که از ۲۲ مهر می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه پیام نور مدارک نیاز خود را بارگذاری کنند و تا هفتم آبان نیز به دانشگاهی که آنها را پذیرش کرده مراجعه کرده و تشکیل پرونده دهند.

 

حمیدی‌زاده عنوان کرد: در دانشگاه پیام نور ۳ هزار عنوان کتاب خودآموز تالیف همین دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار گرفته و از این کتاب‌ها در سطح کشور آزمون‌های یکپارچه برگزار می شود.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمایش در دانشگاه‌ها اظهار داشت: اینکه چه تعداد از رشته های ما بازار کار دارد چندان مشمول دانشگاه پیام نور نمی شود زیرا بسیاری از دانشجویان ما شاغل هستند و برخی از دانشجویان نیز زنان خانه دار هستند که برنامه شغلی ندارند بنابراین نمی توان آمایش رشته‌ها بر اساس بازار کار را مشمول دانشگاه پیام نور دانست.

 

حمیدی‌زاده بیان کرد: هیچ فضای آموزشی خالی در استان نداریم و به هیچ عنوان دانشگاه پیام نور نیست حذف یا محدود شود بلکه قرار است کیفیت آموزشی خود را افزایش دهد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از