حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 خرداد 1403
دبیرکل حزب‌الله لبنان خواستار شد:

حضور گسترده مردم در روز جهانی قدس

حضور گسترده مردم در روز جهانی قدس

دبیرکل حزب‌الله لبنان جمعه شب در سخنانی خواستار حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس شده است.

به گزارش پایگاه خبری <<یزدرسا>>، سید نصرالله که در مجتمع سیده زینب علیهاالسلام در حومه جنوبی بیروت در مراسم احیای نخستین شب قدر ماه رمضان سخن می‌گفت، تصریح کرد: امشب درباره تحولات سیاسی و ابعاد آن سخنرانی نخواهم کرد، بلکه در این خصوص در روز جمعه آینده (روز جهانی قدس) سخن خواهم گفت.

وی افزود: امسال روز جهانی قدس در شرایط ویژه و کاملاً متفاوت برگزار خواهد شد.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: این روزها ساکنان نوار غزه از یک سو شاهد انواع جنایات سبعانه رژیم صهیونستی از جمله کشتار، گرسنگی، ویرانی روزانه، آوارگی، ترس هستند و از سوی دیگر، در میدانی دیگر، مبارزان مقاومت در میادین نبرد در خاک غزه در حال مقاومت و پایداری در برابر اشغالگران هستند.

سید نصرالله گفت: همین مسئله به همراه حوادثی در لبنان، سوریه و یمن و شرایط اقتصادی جریان دارد، باید موجب شود که دست به دعا ببریم.

وی با تاکید بر اهمیت دعا و نیایش در مراسم ویژه احیای شب‌های قدر در ماه مبارک رمضان خطاب به روزه‌داران گفت: در همه شرایط و چالش‌های زندگی، دعا و نیایش به درگاه الهی از ضروریات هر مسلمان حاضر و در دسترس است و دعا به ذات احدیت بخشی از سلوک اجتماعی و زندگی روزمره ما را تشکیل می‌دهد و امروز نیز در شرایط ویژه منطقه، بیش از پیش به دعا و راز و نیاز با درگاه الهی نیازمند هستیم؛ چراکه، وقتی ما از درگاه احدیت مسئلت می‌نماییم، خداوند نیز با درنظرگرفتن صلاح و خیرمان، ما را یاری می‌دهد.

نصرالله تاکید کرد که شهادت یکی از درجات معنوی رفیع نزد خداوند است و نیل به مقام والای شهادت شایسته تبریک و تهنیت است.

دبیرکل حزب الله لبنان در این مراسم از آحاد مسلمانان خواست که به وظیفه خود در قبال اهل غزه عمل کنند و با استعانت از دعا و نیایش نزد پیشگاه الهی برای پیروزی آنان دعا کنند.

سیدحسن نصرالله همچنین از آحاد مسلمانان و نمازگزاران و روزه داران و درخواست کرد که برای مردم لبنان، سوریه، عراق و یمن که در معرض حملات متجاوزانه رژیم صهیونیستی و شرایط دشواری را سپری می‌کنند، برای نجات و موفقیت آنان نزد پیشگاه الهی استغاثه و دعا کنند.

نصرالله در مجتمع زینبیه واقع در ضاحیه جنوب بیروت که تعداد زیادی از شیعیان لبنانی که برای احیا شب مبارک ۱۹ ماه رمضان گردآمده بودند، بار دیگر با تاکید بر اهمیت جایگاه شهادت و دعا نزد مسلمانان تاکید کرد که در خط نبرد ما علیه دشمنان ضعف، سستی و یأس و مصادیق مشابه آن وجود ندارد.

منبع:العهد

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از