حالت تاریک
سه‌شنبه, 15 اسفند 1402
دبیرکل اتاق بازرگانی یزد:

حوزه صادرات یزد نیروی متخصص تربیت می‌کند

حوزه صادرات یزد نیروی متخصص تربیت می‌کند

دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یزد گفت: از نیمه آذرماه، مهمترین رویداد آموزشی در حوزه تربیت کارشناس صادرات استان برگزار می‌شود که با هدف تربیت نیروی متخصص در حوزه صادرات است.

به گزارش «یزدرسا» به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی یزد، محمد سپهر با اشاره به ضرورت آموزش‌های تخصصی در حوزه صادرات استان، اظهار کرد: استان یزد با داشتن بالغ بر ۳ هزار واحد صنعتی یکی از مستعدترین استان‌های کشور در حوزه صادرات کالاست.

دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یزد با اشاره به آمارهای صادراتی استان گفت: عمده خریداران محصولات یزد کشورهایی از منظقه خلیج فارس، حوزه اوراسیا، برخی کشورهای اروپایی و همسایگان ایران هستند.

وی افزود: از مهمترین رسالت‌های اتاق بازرگانی، ایجاد بستر برای توسعه صادرات است که یکی از اصلی‌ترین نیازهای این هدف، تربیت نیروی انسانی متخصص در این حوزه است.

سپهر با اشاره به ضرورت آموزش‌های مستمر و تخصصی، گفت: اتاق بازرگانی یزد، تلاش خود را برای بهبود وضعیت آموزش در حوزه صادرات آغاز کرده و از ابتدای سال تاکنون ده‌ها دوره تخصصی کوتاه مدت مرتبط با این حوزه برگزار شده است.

دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یزد یادآور شد: از نیمه آذرماه، مهمترین رویداد آموزشی در حوزه تربیت کارشناس صادرات استان برگزار خواهد شد. این رویداد با هدف تربیت نیروی متخصص در حوزه صادرات است و قرار است این دوره سه ماهه در قالب ۱۷۰ ساعت در نوزده مرحله برگزار شود.

سپهر عنوان کرد: این دوره‌ها توسط مدرسین حرفه‌ای و با توانمندی مناسب به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به تخفیف ۵۰ درصدی ویژه اعضای خود یادآور شد: اتاق یزد حمایت‌ها و تخفیف‌های ویژه دیگری در نظر گرفته است. به عنوان مثال برای دانشجویان علاقه‌مند به این حوزه ۵۰ درصد تخفیف برای شرکت در دوره لحاظ خواهد شد. شرکت‌های مستقر در شهرک‌های صنعتی استان نیز امکان بهره‌مندی از ۳۰ درصد تخفیف را خواهند داشت. علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می‌توانند به سایت اتاق بازرگانی یزد به نشانی www.yazdccima.com مراجعه کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از