حالت تاریک
چهارشنبه, 15 آذر 1402

دوره طرح «داناب» در مدارس یزد آغاز شد

دوره طرح «داناب» در مدارس یزد آغاز شد

اختتامیه ششمین دوره طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب با عنوان «داناب» و افتتاحیه هفتمین دوره این طرح در مدارس متوسطه استان یزد با حضور مسئولان دستگاه‌های مربوطه برگزار شد.

به گزارش «یزدرسا»، هم‌زمان با پایان ششمین دوره طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب با عنوان «داناب» و دومین دوره طرح سوادآبی، افتتاحیه هفتمین و سومین دوره این طرح‌ها در مدارس متوسطه استان یزد، در مراسمی با حضور مسئولان دستگاه‌های مربوطه برگزار شد. 

 

محمدمهدی جوادیان‌زاده، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد در این مراسم با بیان اینکه این دو طرح با همکاری شرکت آب منطقه‌ای، اداره کل آموزش و پرورش استان و سازمان جهاد دانشگاهی یزد انجام می‌شود، افزود: هفتمین دوره طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب و سومین دوره طرح سواد آبی در سال تحصیلی جدید ویژه دانش‌آموزان استان برگزار می‌شود.

 

جوادیان‌زاده با اشاره به اینکه طرح ملی نجات آب ویژه دانش‌آموزان مقطع اول متوسطه و طرح سواد آبی ویژه دانش‌آموزان پایه یازدهم است، اظهار کرد: در سال تحصیلی ۱۴۰۲_۱۴۰۱ بیش از  ۵۹ هزار دانش‌آموز در ۳۳۱ مدرسه از ۱۴ منطقه استان یزد در طرح داناب و ۲۷ هزار و ۴۰۰ نفر از ۱۸۹ مدرسه در طرح سوادآبی شرکت کردند.

 

رئیس هیئت‌مدیره شرکت آب منطقه‌ای یزد هدف از برگزاری طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب و سواد آبی را فرهنگسازی، ارتقا دانش و آگاه‌سازی در زمینه مدیریت مصرف آب و حفظ این مایه ارزشمند در قشر آینده‌ساز کشور یعنی دانش‌آموزان دانست.

 

محمدکاظم رحیمی‌نژاد، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این مراسم گفت: مردم یزد در زمان‌های کمبود آب دو اقدام خلق آب و مدیریت مصرف آن را همزمان انجام می‌دادند. به دلیل اینکه یزدی‌ها این دو اقدام را به خوبی انجام دادند به نمادی در حوزه بهره‌وری و تفکر عقلانی در تولید و مصرف در کشور تبدیل شدند.

 

رحیمی‌نژاد افزود: مردم یزد به دلیل  قدردانی و تعهد از آب و حفظ منابع موجود در زمینه‌های مختلف فرهنگی هم موفق هستند. همه ما برای خلق و دست‌یابی به منابع آب پیگیری و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر زیادی انجام دادیم و زمانی که به این امر مهم دست یافتیم باید بدانیم که چه کالای با ارزشی را در اختیار داریم.

 

محمدرضا دهقانی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان یزد نیز در این مراسم گفت: همه دانش آموزان برای کسب مدارج عالی و افتخارآفرینی و خدمت به این مرز و بوم با فراگیری دانش تلاش می‌کنند. رؤیاهای دانش آموزان و پیشرفت آنها،  پیشرفت و آبادانی کشور ایران وابسته به استفاده صحیح از منابع ارزشمند آب است.

 

دهقانی بیان کرد: همه جامعه، دانش‌آموزان مدرسه داناب هستیم و این مدرسه صیانت و حفاظت از منابع آب را به همه آموزش می‌دهد.

 

یادآور می‌شود در حاشیه این مراسم از دانش‌آموزان، رابطان مدارس و مدیران برتر در حوزه‌های مختلف تقدیر شد.

منبع: ایکنا

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از