حالت تاریک
چهارشنبه, 15 آذر 1402
رئیس دانشگاه یزد مطرح کرد:

شهرداری یزد برای جاده‌گازی طرحی اصولی ارائه کند

شهرداری یزد برای جاده‌گازی طرحی اصولی ارائه کند

رئیس دانشگاه یزد گفت: دانشگاه یزد در صورتی با ایجاد جاده گازی با شهرداری همکاری می‌کند که شهرداری طرحی اصولی ارائه کند و ایرادهای وارد شده به آن رفع شده باشد.

به گزارش یزدرسا، عباس کلانتری در نشستی با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به مسیر مورد اختلاف بین دانشگاه یزد و شهرداری با عنوان جاده گازی گفت: این مسیر محل مسیر عبور لوله‌های نفتی بوده که دارای حریم قانونی است و ۲۳ متر حریم آن باید رعایت شود.

 

رئیس دانشگاه یزد افزود: دغدغه اصلی دانشگاه یزد این است که این جاده درست از حیاط خوابگاه خواهران و وسط دانشگاه رد می‌شود ‌و دانشگاه را به دو‌ نیم تقسیم می‌کند و با اینکه شهرداری بر اصولی بودن طرح خود اصرار دارد اما این طرح ایراد دارد و دانشگاه یزد معتقد است باید این بلوار به صورت اصولی ایجاد شود.

 

وی ادامه داد: دانشگاه یزد در صورتی در زمینه ایجاد این جاده همکاری می‌کند که شهرداری طرحی اصولی ارائه کند که ایرادهای وارد شده به آن رفع شده باشد به گونه‌ای که به هیچ عنوان با تأسیسات دانشگاه تعارض نداشته باشد و این تأسیسات آسیب حداقلی ببیند و طبق قانون سندهای اراضی دانشگاه یزد نیز به این دانشگاه تحویل داده شود و تغییر کاربری اراضی دانشگاه نیز تعیین تکلیف شود.

 

کلانتری با بیان اینکه در چشم انداز ۲۰ ساله دانشگاه یزد باید خود را برای خدمت‌رسانی به حدود ۵۰ هزار دانشجو آماده کند، تأکید کرد: نباید دانشجو به واسطه اجرای طرح شهرداری آسیب ببیند یا دانشگاه تعطیل یا ناقص شود، دانشگاه این موضوع که این مسیر در کنار خطوط انتقال نفت است و امکان حفاری وجود ندارد قبول کرده است اما باید حق و حقوق دانشگاه حفظ شود چرا که ما به آیندگان نیز باید پاسخگو باشیم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دانشگاه یزد نزدیک به ۱۵ هزار دانشجو دارد، افزود: تاکنون از این دانشگاه ۵۵ هزار نفر فارغ‌التحصیل شده‌اند و هم اکنون ۴۵۷ عضو هیات علمی فعال دارد که مراحل جذب بیش از ۲۰ نفر دیگر نیز در حال انجام است.

 

کلانتری تقویت و توسعه خدمات رفاهی، آموزشی، آزمایشگاهی و خوابگاهی را از جمله رویکردهای جدی دانشگاه یزد عنوان کرد و افزود: امسال ۱۵۰ دانشجوی بین‌الملل در دانشگاه یزد مشغول به تحصیل شدند و ۱۰۰ نفر دیگر نیز در حال طی کردن مراحل اداری و جذب هستند که نسبت به سال گذشته افزایش ۲.۵ برابری داشته است.

 

رئیس دانشگاه یزد خریداری تجهیزات آزمایشگاهی و راهبردی را از جمله دیگر اقدامات عنوان کرد و ادامه داد: آزمایشگاه مرکزی فرآورده‌های نفتی در این دانشگاه راه‌اندازی شده است.

 

وی با اشاره به اقداماتی که دانشگاه در بحث جوانی جمعیت به خصوص ساخت خوابگاه متاهلی انجام داده است، ادامه داد: قطعا اگر بحث اشتغال و مسکن متاهلین دانشجویی حل شود دانشگاه می‌تواند ادعا کند که در بحث جوانی جمعیت کاری انجام داده است.

 

رئیس دانشگاه یزد عنوان کرد: اولین پردیس فناوری‌های نوین راهبردی را در دانشگاه یزد راه‌اندازی کردیم و‌ از سال آینده در رشته‌های خاص دانشجو جذب می‌کنیم و براساس نیازسنجی که از صنایع و دستگاه‌ها انجام می‌شود تفاهمنامه امضا و در رشته‌های مورد نیاز آنها متخصص پرورش می‌دهیم.

 

کلانتری عنوان کرد: آموزش عالی یزد قطب توسعه استان در برنامه پنجم، ششم، هفتم و همچنین در سند یزد نوین است و اشتغال فارغ التحصیلان نیاز به توسعه آموزش عالی و شرکت‌های دانش بنیان دارد که استان یزد جزو استان‌های پیشرو در حوزه ایجاد شرکت‌های دانش بنیان است و علاوه بر آن استان یزد مانند برخی استان‌ها، باید شهرک تحقیقات داشته باشد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از