حالت تاریک
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403

شهرک صنعتی یزد باز هم آتش گرفت

شهرک صنعتی یزد باز هم آتش گرفت

عملیات اطفای آتش‌سوزی انبار کارخانه ایتال فوم از ساعت صبح امروز شروع شده و همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا» به نقل از روابط‌عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد، سعید پاک‌سرشت گفت: با اعلام حریق به ستاد عملیات ۱۲۵، اولین اکیپ ساعت ۴:۵۶ از ایستگاه شماره ۴ خارج و ساعت ۵:۰۳ در محل عملیات حاضر شد و تا کنون ۱۴ دستگاه خودرو عملیاتی به همراه ۴۳ نفر نیروی عملیاتی از سه شیفت در حال اطفای حریق هستند.

وی با بیان اینکه حریق تقریباً کنترل شده و عملیات لکه‌گیری در حال انجام است، از تداوم عملیات تا ایمن‌سازی کامل خبر داد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد عدم اجرای سیستم‌های اعلام و اطفای حریق در اکثر واحد‌های صنعتی، تجهیز نبودن شهرک صنعتی یزد به نیرو و تجهیزات موردنیاز باتوجه‌به تعدد حریق و حوادث و کمبود نیروی عملیاتی را از دشواری‌های مدیریت بحران در شهرک صنعتی اعلام کرد.

پاک‌سرشت تصریح کرد: گستردگی حوادث شهرک صنعتی حجم بالایی از نیرو و تجهیزات سازمان را به کار می‌گیرد و با اعزام اکثر نیرو‌ها به محل حوادث، نیرویی برای اعزام به حوادثی که در همان برهه اتفاق می‌افتد وجود ندارد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری، عدم تأمین بودجه به‌منظور خرید تجهیزات آتش‌نشانی برای شهرک صنعتی را باتوجه‌به تکرار چندین حادثه بزرگ در سال جاری و قول‌های مساعد مسئولان مورد تأکید قرارداد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از