حالت تاریک
پنج‌شنبه, 04 مرداد 1403
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد مطرح کرد:

شکوفایی فرهنگ‌و‌تمدن در سایه قدردانی از بزرگان فرهنگ

شکوفایی فرهنگ‌و‌تمدن در سایه قدردانی از بزرگان فرهنگ

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد گفت: شکوفایی فرهنگ و تمدن در سایه قدردانی از بزرگان این عرصه شکل می‌گیرد.

به گزارش یزدرسا؛ محمدکاظم رحیمی‌نژاد شب گذشته در آیین «قدرِ استاد» که به‌منظور بزرگداشت و تجلیل از «استاد حاج علی مشاهیری» در سالن تربیت معلم شهید پاک‌نژاد شهر یزد برگزار شد، اظهار کرد: قدرشناسی از استاد فرهنگی ریشه‌دار در تاریخ تمدن یزد است و یزدی‌ها همیشه نشان داده‌ند که پیشرفت جامعه مدیون چه کسانی است.


مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد ادامه داد: برای ماندن و پایداری لازم است فکر و‌اندیشه در جامعه متبلور باشد؛ باید نشان داد که ماندگاری حیات پیشرو و متمدن ناشی از همت‌های والا، عزم‌های راسخ و‌ایمان‌های پایدار بوده است.


رحیمی‌نژاد تصریح کرد: هرچه امروز به سمت زندگی مبتنی بر استقلال فردی پیش می‌رویم و هرچه انسان‌ها به این باور می‌رسند که می‌توانند با دست خود، زندگی خود را رقم بزنند، ضرورت اطلاع از اینکه آنچه دارند نتیجه چه متفکران و چه همت‌های بلندی بوده است، بیش از پیش آشکار می‌شود.


وی گفت: بر دانایان این قوم واجب هست و فرض هست که مدیون بودن نسل جوان را نسبت به تلاشگران و گذشتگان نشان داده و آن را از یک مراسم مقطعی به جریان فکری پایدار تبدیل کنند.


مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد افزود: اگر چنین اتفاقی بیفتد شکوفایی فرهنگ و تمدن را شاهد خواهیم بود.


وی تصریح کرد: اگر به گذشته گذر کنیم قطعاً اوج فرهنگ در گذشته در شرایطی بوده است که این دین قدردانی از استاد را به خوبی ادا کرده‌اند.


رحیمی‌نژاد با بیان اینکه یقین دارم که این فرهنگ قرشناسی هرگز زایل و ضایع نخواهد شد، ادامه داد: ضرورت دارد به جامعه فرهنگ ایران اسلامی نشان دهیم که برای ماندگاری فرهنگ، ارزش‌ها و فرهنگ ناب اسلامی باید قدردان کسانی باشیم که در شکل‌گیری، تداوم و تقویت آن نقش داشته‌اند.


وی گفت: استاد حاج علی مشاهیری حق استادی بر گردن ما داشته و دارند؛ بنده فعالیت در آموزش‌وپرورش را در حضور‌ایشان شروع کردم و این از افتخارات بنده است.
انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از