حالت تاریک
چهارشنبه, 15 آذر 1402
دادستان عمومی و انقلاب یزد:

طوفان‌الاقصی آزادگان جهان را متوجه آثار مقاومت کرد

طوفان‌الاقصی آزادگان جهان را متوجه آثار مقاومت کرد

دادستان عمومی و انقلاب یزد با اشاره به دلایل غیرقابل‌ترمیم بودن شکست رژیم صهیونیستی اظهار کرد: طوفان الاقصی آزادگان جهان را متوجه آثار مقاومت در برابر ستمگران کرد.

محمدرضا حدادزاده در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری یزدرسا اظهار کرد: یکی از روز‌های ماندگار در تاریخ معادلات سیاسی و امنیتی منطقه غرب آسیا و به‌طور خاص در چارچوب منازعات و درگیری‌های جریان مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی روز شنبه 15 مهر (هفتم اکتبر سال ۲۰۲۳ میلادی) است.

 

دادستان عمومی و انقلاب یزد ادامه داد: در این روز با وقوع طوفان الاقصی نیروهای مقاومت فلسطین توانستند با عملیاتی گسترده رژیم صهیونیستی را غافلگیر کرده تلفات زیادی از آن‌ها بگیرد.

 

وی با اشاره به متمایز بودن طوفان الاقصی از لحاظ حملات، تلفات، اسارت و تصرف موقتی برخی پادگان‌ها و شهرک‌های صهیونیستی با سایر جنگ‌هایی که مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی داشته است، ادامه داد: طوفان الاقصی روحی تازه به جان‌های همه مظلومان و آزادی خواهان جهان داد و نشان داد مقاومت قهرمانانه رزمندگان فلسطین در شکست هیمنه پوشالی دشمن صهیونیستی مثمر ثمر واقع شده است.

 

حدادزاده نقض قوانین بین‌المللی، زیر پا گذاشتن کنوانسیون‌های حقوق بشردوستانه، حمله به منازل مسکونی و کشتار اطفال، زنان و پناه جویان از جمله اقدامات رژیم صهیونیستی عنوان کرد و افزود: مقاومت ملت فلسطین، موجب رسوایی و سرافکندگی آن‌ها شده است و برای سرپوش گذاشتن بر جنایات خود، مظلوم‌نمایی می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه طوفان الاقصی نشان داد روح مقاومت و ایستادگی تا تحقق آرمان آزادی قدس شریف همچنان زنده است، ادامه داد: این شکست غیرقابل‌ترمیم است؛ زیرا همه آزادگان جهان را متوجه آثار و برکات صبر و مقاومت در مقابل ستمگران این دوران کرد.

 

دادستان عمومی و انقلاب یزد با بیان اینکه ملت فلسطین برای دفاع از وطن و جان خود می‌جنگد و این یک دفاع مشروع است، تصریح کرد: حمایت از مردم مظلوم فلسطین هم نه‌تنها حق دولت‌ها بلکه تعهد دولت‌هاست و لازم است دولت‌های آزاده جهان برای مبارزه با ظلم و ستم وارد میدان شوند.

 

وی گفت: وجدان‌های پاک و بیدار در وضعیت‌هایی چون وضعیت کنونی که طوفان الاقصی رخ داده است، می‌توانند مدعیان واقعی حقوق بشر را بشناسند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از