حالت تاریک
چهارشنبه, 15 آذر 1402
معاون استاندار یزد مطرح کرد:

لزوم جلوگیری از قاچاق دام سبک در یزد

لزوم جلوگیری از قاچاق دام سبک در یزد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد بر جلوگیری از خروج غیرقانونی دام‌های سبک از استان یزد تأکید کرد.

به گزارش «یزدرسا»، علی‌اکبر عزیزی امروز در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یزد با بیان اینکه توزیع شیرخشک در استان نباید خارج از سامانه تیتک انجام شود، گفت: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت باید با ثبت کدملی در سامانه تیتک شیر خشک را دریافت کنند و خدمات‌دهی در این زمینه برای اتباع مجاز صورت گیرد و همچنین توزیع سمعک نیز باید بر اساس دستورالعمل‌های وزارت مربوطه باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد به کمبود گوشت قرمز در استان اشاره کرد و گفت: در صورت کشف دام سبک غیر مجاز، به هیچ عنوان از ورود آن به استان جلوگیری نشود، بلکه دام‌ها با نظارت دامپزشکی قرنطینه و موارد بیماری و پزشکی آنها بررسی شده و دام‌های مولد وارد چرخه تولید و مابقی با رعایت موارد بهداشتی به کشتارگاه‌ها تحویل شوند.

وی بر جلوگیری از خروج دام سبک از استان نیز تأکید کرد و افزود: شهرستان‌های خاتم، ابرکوه، بافق و بهاباد که بیشترین آمار کشفیات دام را دارند با همکاری جهاد کشاورزی نسبت به جانمایی برای نگهداری از دام‌های کشف شده اقدام کنند.

عزیزی  با اشاره به مشکل توزیع گاز مایع به متقاضیان عایق کار و جوشکار، گفت: این مشکل باید در جلسه‌ای تخصصی با حضور اداره کار، صمت، شرکت پخش فراورده‌های نفتی و دستگاه‌های مربوطه دیگر بررسی و حل شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از