حالت تاریک
پنج‌شنبه, 16 آذر 1402
معاون اجتماعی دادگستری یزد مطرح کرد:

مرکز مهر خانواده مأمنی برای کودکان طلاق

مرکز مهر خانواده مأمنی برای کودکان طلاق

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان یزد گفت: دیدار کودکان طلاق با والدین خود در محیطی دلنشین و جذاب به دور از تنش‌های موجود از اهداف مراکز «مهر خانواده» است.

به گزارش «یزدرسا» به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان یزد؛ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان یزد در از مرکز ملاقات کودکان طلاق بازدید کرد.

محمدحسین رحیمی‌زاده با حضور در مرکز ملاقات کودکان طلاق«مهر خانواده» از بخش‌های مختلف این مرکز باید و با مسئول و کارشناسان این مجموعه دیدار کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان یزد با اشاره به آسیب‌های روحی وارده بر کودکان طلاق گفت: هدف این مراکز دیدار کودکان طلاق با والدین خود در محیطی دلنشین و جذاب به دور از تنش‌های موجود است.

وی با تقدیراز زحمات کارشناسان این مجموعه اظهار کرد: کارشناسان این مجموعه می‌توانند نقش بسزایی را در کاهش صدمه روحی وارده به فرزندان طلاق ایفا کنند.

رحیمی‌زاده تصریح کرد: همچنین می‌توانند با مشاوره و هدایت در حوزه صلح و سازش زمینه بازگشت والدین را به زندگی مجدد فراهم کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان بر لزوم کار علمی در این حوزه تأکید کرد و افزود: تشکیل پرونده شخصیت برای کودکان و والدین که دارای اختلاف بوده یا زندگی آنان منجر به جدایی شده اقدامی مؤثر دراین حوزه است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از