حالت تاریک
پنج‌شنبه, 16 آذر 1402
امام جمعه یزد:

مسائل دینی و قرآنی در مدارس وارد شود

مسائل دینی و قرآنی در مدارس وارد شود

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه یزد تحول در سیستم آموزشی را همین امسال به صورت عملی انجام دهد، بر لزوم برپایی کلاس‌های درس با محوریت نماز و سوره حمد در مدارس تاکید کرد.

به گزارش یزدرسا به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان یزد؛ آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در نشست شورای آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به برنامه‌های صورت گرفته برای آغاز فعالیت مدارس، گفت: یکی از موضوعات بسیار مهم در ارتباط با آموزش و پرورش، لزوم وجود یک تحول عملی در سیستم آموزشی کشور است.

وی ادامه داد: با وزیر پیشین آموزش و پرورش در این زمینه صحبت کردیم و وی گفت در یزد این تحول را شروع کنید و اگر نتیجهبخش بود ما آن را به کل کشور تعمیم خواهیم داد.

امام جمعه یزد بر ضرورت افزایش تربیت دینی، معرفت شناسی و خداشناسی دانش‌آموزان در مدارس تاکید کرد و ادامه داد: در این راه مهمترین موضوع هویتبخشی به کودکان و دانش‌آموزان است.

ناصری تصریح کرد: برای ورود به این قصه و چگونگی انجام کار، باید به این فرمایش حضرت امام خمینی(ره) توجه کنیم و ببینیم دشمن از چه راهی وارد شده و ما خلاف آن را عمل کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: دشمن از ۱۰۰ سال قبل قرآن را از سیستم آموزشی ما حذف کرد و تا الان هم متاسفانه آن گونه که باید و شاید مسائل دینی و قرآنی را در مدارس وارد نکردیم.

وی گفت: اگر جدی باشیم و بخواهیم به صورت عملی در این حوزه نقش‌آفرینی کنیم، باید یک کلاس در هر مقطعی با عنوان معرفت نماز به این معنا که اکثر معارف و شناخت قرآن را در این کلاس برای دانش‌آموزان بیان کنیم، ایجاد شود.

امام جمعه یزد تصریح کرد: تمام قرآن کریم صحبت خداوند با ماست ولی سوره حمد تنها سوره‌ای است که صحبت ما با خداست و باید این سوره و معارف آن را به صورت کامل برای تمام دانش‌آموزان بیان کنیم و البته باید شرایط سنی هر مقطع را در محتویاتی که بیان می‌کنیم، در نظر بگیریم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان یزد عنوان کرد: اگر این اقدام را به صورت رسمی انجام دهیم، نتیجه بسیار خوبی می‌گیریم اما اگر به صورت جدی این کار را انجام ندهیم و اعتقادی به آن نداشته باشیم، هیچ یک از این نشست و برخاست‌هایی که ما داریم به نتیجه منتهی نخواهد شد.

وی افزود: از مسئولان مرتبط خواهش می‌کنم که در این حوزه به صورت جدی ورود کرده و با برگزاری این کلاس در مقاطع مختلف، زمینه ترویج فرهنگ قرآنی و دینی در میان دانش‌آموزان را بیش از پیش فراهم کنیم.

ناصری تصریح کرد: امروز دشمن با استفاده از فضای مجازی در حال تخریب اعتقادات مردم به ویژه جوانان و کودکان است و در مقابل این تهاجم ما باید کار خاصی در راستای ایجاد تحول در سیستم آموزشی کشور ایجاد کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بیان کرد: قطعا این کار در یزد امکان‌پذیر است و اگر مسئولان با جدیت وارد موضوع شوند همان‌طوری که سال‌های سال در کنکور رتبه نخست را به دست آورده‌ایم، در این عرصه هم می‌توانیم نتایج بسیار خوبی به دست آوردیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از