حالت تاریک
شنبه, 25 فروردین 1403
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران مطرح کرد:

مقابل سوریه باید بیشترین دوندگی را داشته باشیم

مقابل سوریه باید بیشترین دوندگی را داشته باشیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تأکید کرد، تیمش در مصاف با سوریه باید بیشترین دوندگی و کمترین اشتباه را داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا» از دوحه، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل سوریه در مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا، اظهار داشت: به دوستانی که در مرحله گروهی حضور داشتند و چه کسانی که به‌تازگی آمده‌اند، خوش‌آمد می‌گویم. بازی فردا یکی از سخت‌ترین بازی‌های ما خواهد بود. با شناختی که از مربی بزرگ‌ سوریه و این تیم داریم یقیناً ساختار دفاعی قوی خواهند داشت. آنها در سه بازی گذشته فقط یک گل خورده‌اند، بنابراین با تیم سخت‌کوشی بازی داریم و باید بیشترین دوندگی و کمترین اشتباه را داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: امیدوارم بازیکنان تیمم بتوانند مثل دیدار با امارات توانایی‌های تکنیکی و اهداف تاکتیکی را به نحو احسن اجرا کنند. ایران تیم بسیار بزرگی است و بازیکنان بزرگی دارد و یقیناً باید هم کیفیت خوبی داشته باشیم و هم تمرکز. نتایج و رفتارهای قبل به ما درس داده است، اینکه در این مرحله باید تمرکز بیشتری داشته باشیم، چه در رفتارهای شخصی و چه فنی. امیدوارم با بازی خوب به مرحله بعد صعود کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان راجع به حضور بازیکنان چندملیتی در ترکیب سوریه تصریح کرد: اجازه بدهید به بخشی از سؤالتان پاسخ ندهم. بالاخره فدراسیون سوریه تشخیص به حضور بازیکنان چندملیتی داده است. فوتبال به دو بخش ساختار دفاعی و حمله تقسیم شده است. هکتور کوپر در بخش دفاعی قوی است و تیم‌هایی که از قبل هدایت آنها را برعهده داشته از جمله والنسیا، اینترمیلان و... در فاز دفاعی خوب عمل کرده‌اند.

قلعه‌نویی یادآور شد: از روزی که گروهمان کار را آغاز کرد، تغییر نگرش داشتیم. در آمار مالکیت در کل بازی‌ها به‌خصوص سه بازی اخیر موفق بوده‌ایم. یک زمانی در تیم باشگاهی مسئولیت دارید و در سال می‌توانید ۱۵۰ جلسه تمرین کنید، ولی وقتی مسئولیت تیم ملی را برعهده داشته باشید در یک سال نمی‌توانید ۲۰ جلسه تمرین کنید؛ بنابراین، در این زمان کم خیلی خوب توانستیم پیشرفت داشته باشیم و نگرش چندین ساله را تغییر دادیم. در بخش‌هایی ایراداتی داشتیم که فردی بوده است، از جمله دو گلی که در این رقابت‌ها دریافت کردیم. این دو گل حاصل اشتباهات فردی بوده و ارتباطی به ساختار دفاعی نداشته است.

وی ادامه داد: فردا مترصد بازی هجومی هستیم، چون باید کاری کنیم مردم از فوتبال لذت ببرند. بازیکنان وظیفه دارند طوری عمل کنند که افکار تاکتیکی کادر فنی به‌اضافه توانایی فنی‌شان را در زمین به اجرا درآورند. به بازیکنان گفته‌ایم این فرامین تاکتیکی است، ولی توانایی‌های فردی‌تان را بهتر انجام دهید، مخصوصاً در یک‌سوم دفاعی حریف. این خاصیت فوتبال ایران است. هر چند تکنیک‌ها ضعیف شده است، ولی می‌بینید چه از نظر قدرت بدنی و چه تکنیک می‌توانیم در دنیا حرف برای گفتن داشته باشیم. امیدوارم بازیکنان فرامین تاکتیکی را انجام داده و اشتباهات فردی را کمتر کنند و از توانایی‌های تکنیکی‌شان به نحو احسن بهره بگیرند. چون خودم بازیکنی تکنیکی بودم، بازیکن را از نظر تکنیکی محدود نمی‌کنم.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از