حالت تاریک
پنج‌شنبه, 04 مرداد 1403
هم‌زمان با سراسر کشور؛

نماز عید سعید قربان در بهاباد اقامه شد

نماز عید سعید قربان در بهاباد اقامه شد

هم‌زمان با سراسر کشور نماز وحدت‌بخش عید سعید قربان با شرکت اقشار مختلف مردم ولایت‌مدار این شهرستان اقامه شد.

به گزارش «یزدرسا»؛ هم‌زمان با سراسر کشور نماز وحدت‌بخش عید سعید قربان به امامت حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر ابراهیمی بشکانی امام‌جمعه بهاباد و با حضور فرماندار، مسئولان و با شرکت اقشار مختلف مردم ولایت‌مدار این شهرستان در حسینیه گلزار شهدای بهشت محمدی بهاباد اقامه شد.

امام‌جمعه بهاباد در خطبه‌های نماز عید قربان ضمن تبریک عید سعید قربان به مسلمانان جهان و نمازگزاران گفت: قربان، عید بندگی، دلدادگی، عید ایثار، اخلاص و از خود بریدن است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر ابراهیمی بشکانی تصریح کرد: مکه و منی قربانگاه عاشقان است؛ همان نقطه عالم است که در آنجا، پدر توحید به فرزندان آدم آموخت دل بستن به جان و فرزند نیز رنگ و بوی شرک دارد.

وی با اشاره به اینکه عید قربان دارای آموزه‌های فراوانی است، تأکید کرد: قربانی در منا مقدمه رسیدن به عید غدیر خم است.

امام‌جمعه بهاباد به انتخابات زودهنگام چهاردهمین دوره ریاست جمهوری و انتخاب اصلح اشاره و با بیان اینکه امروز که ایران قوی است و قوی‌تر هم خواهد شد نیاز به رئیس‌جمهور قوی، عملیاتی، مطیع اوامر رهبری، شیفته خدمت به مردم، انسان آزمون داده و سرافرازی دارد تا راه رئیس‌جمهور شهید را به بهترین وجه در خدمت‌رسانی ادامه دهد، اظهار داشت: مشارکت بالا و حضور حداکثری پای صندوق‌های رأی نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب می‌کند.

ابراهیمی بشکانی به مسئله حج و برائت از مشرکین اشاره کرد و گفت: حج به‌عنوان مقام ابراهیم تنها جای مناسب برای طرح برائت از مشرکین بوده و هیچ محل و کنفرانسی نمی‌تواند جای حج را بگیرد.

وی حج را عامل جهانی‌شدن اسلام دانست و افزود: حج باید مبدأ یک خیزش عمومی در جهان اسلام باشد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از