حالت تاریک
چهارشنبه, 09 خرداد 1403
رئیس کمیسیون خدمات شورای اسلامی یزد عنوان کرد:

نورپردازی در فضای‌سبز المانی تاثیرگذار در فضاهای شهری

نورپردازی در فضای‌سبز المانی تاثیرگذار در فضاهای شهری

رئیس کمیسیون خدمات و محیط‌زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد گفت: یکی از المان‌هایی که تأثیر فوق‌العاده زیادی بر زیبایی فضای سبز و محوطه ساختمان یا حتی فضاهای شهری از قبیل محوطه پارک‌ها و میدان‌ها می‌گذارد.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا» به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد، فاطمه زارع گفت: یکی از المان هایی که تأثیر فوق العاده زیادی بر زیبایی فضای سبز و محوطه ساختمان یا حتی فضاهای شهری از قبیل محوطه پارک ها و میدان ها می گذارد، استفاده از تکنیک های نورپردازی در فضای سبز است.

وی رئیس کمیسیون خدمات و محیط‌زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد افزود: هدف از نورپردازی در محوطه، استفاده بهینه از نور جهت روشنایی بخشی به محیط به‌واسطه بازی با دو عنصر نور و سایه و افزایش کیفیت محوطه است.

رئیس کمیسیون خدمات و محیط‌زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: روشنایی بوستان‌ها و فضای سبز به‌عنوان یکی از عوامل مهم در ایجاد راحتی و امنیت کاربران این فضاها اهمیت بسیار دارد.

زارع مطرح کرد: دراین‌خصوص همواره تلاش می‌شود تا با استفاده از تکنیک‌های مناسب و اصولی نورپردازی از اتلاف انرژی جلوگیری شود.

رئیس کمیسیون خدمات و محیط‌زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد خاطرنشان کرد: در بازدیدهای شنبه‌های برخط در خصوص موضوع روشنایی و نورپردازی و به دلیل ارتباط با امنیت و استفاده مناسب خانواده‌ها از فضای سبز، ۱۸ نقطه شهر یزد از جمله نوارهای سبز میدان امام حسین (ع)، چهارراه فاطمیه، میدان راه‌آهن، میدان شهید باهنر و میدان انقلاب، صورت‌گرفته است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از