حالت تاریک
سه‌شنبه, 14 آذر 1402
برای دور سوم انجام می‌شود؛

واگذاری زمین به خانواده‌های مثبت 3 فرزند یزد

واگذاری زمین به خانواده‌های مثبت 3 فرزند یزد

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری یزد گفت: همزمان با ایام ولادت حضرت رسول اکرم (ص) دور سوم واگذاری زمین به خانواده‌های مثبت سه فرزند و همچنین خانواده‌های چهار فرزندی زیر ۲۰سال در یزد انجام می‌شود.

مهدیه‌السادات حسینی‌مطلق در گفتگو با یزدرسا، با اشاره به واگذاری زمین به خانواده‌ها، طبق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، گفت: همزمان با ایام ولادت حضرت رسول اکرم (ص) دور سوم واگذاری زمین به خانواده‌های مثبت سه فرزندی که فرزند سوم به بعد آنها ۲۴ مهرماه به بعد متولد شده باشند و همچنین خانواده‌های چهار فرزندی زیر ۲۰سال، انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری یزد، با بیان اینکه در دور سوم واگذاری زمین، بیش از هزار قطعه زمین واگذار می‌شود، افزود: متقاضیان واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن، قسمت قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی افزود: تاکنون با اهدای بیش از 3هزار قطعه زمین ۲۰۰ متری به خانواده‌های مثبت سه فرزند و چهار فرزند زیر ۲۰ سال در دو دوره، استان یزد در رتبه اول واگذاری زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت قرار گرفته است.

گفتنی است؛ طبق ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، دولت مکلف است یک قطعه زمین حداکثر ۲۰۰ متر مربع برای ساکنین در روستا ها یا شهرهای کمتر از ۵۰۰ هزار نفر پس از تولد فرزند سوم پس از تاریخ تصویب این قانون و خانواده‌های دارای چهار فرزند زیر ۲۰ سال، اعطا شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از