حالت تاریک
شنبه, 25 فروردین 1403
رئیس‌کل دادگستری استان یزد عنوان کرد:

وعده‌های انتخاباتی از معیارهای سنجش آنهاست

وعده‌های انتخاباتی از معیارهای سنجش آنهاست

رئیس‌کل دادگستری استان یزد گفت: مسئولان، مشارکت قوی مردم در انتخابات و حضور حداکثری آحاد جامعه پای صندوق‌های رأی، به معنای گلایه نداشتن مردم ندانند.

به گزارش پایگاه خبری «یزد رسا»، غلامعلی دهشیری در دیدار با جمعی از نخبگان و نمایندگان اقشار در شهرستان بافق، افزود: انشا الله حضور باشکوه مردم در انتخابات آتی که نشان می‌دهد علی‌رغم برخی مسائل و مشکلات اقتصادی و معیشتی که یا ناشی از دشمنی دشمنان نظام و مزدوران داخلی و یا بی‌تدبیری و کم‌کاری مدیران است  مردم  سرنوشت کشور را به این مسائل گره نزده و همواره مقاوم و بابصیرت پای نظام خود ایستاده‌اند.

وی با اشاره به نقش‌آفرینی مردم در برگزاری انتخابات، تصریح کرد: صدر تا ذیل انتخابات در دست مردم است و دولت تنها نقش هدایت، حمایت و هماهنگی را بر عهده دارد.

رئیس‌کل دادگستری استان یزد، انقلاب اسلامی را انقلابی برخاسته از خواست و اراده مردم دانست و گفت: انتخابات نیز نمودی از این خواست و اراده ملت است که سرنوشت و آتیه این سرزمین را می‌سازد.

وی اظهار داشت: مسئولان باید امانتی که در اختیار آن‌ها گذاشته شده است را به‌خوبی بشناسند و بعد به‌خوبی از این امانت که استفاده بهینه از این فرصت طلایی خدمت بمردم است امانت‌داری کنند.

این مقام قضائی خاطرنشان کرد: رویداد و انتخابات حساسی پیش رو است که این حساسیت را می‌توان از ورود زودهنگام مقام معظم رهبری به این حوزه و اشاره در تمامی سخنرانی‌های اخیر وی مشاهده کرد.

وی یادآور شد: انتخابات پیش رو، اولین انتخابات بعد از اغتشاشات سال گذشته است که با تمام برنامه‌ریزی‌ها، این مردم بودند که بر آن فائق آمده‌اند و نگذاشتند که معاندین به مقصود خود برسند و حال نیز چشم دشمنان به دنبال حضور کم‌رنگ مردم در این انتخابات است.

دهشیری مهم‌ترین وظایف نمایندگان مجلس را قانون‌گذار متناسب با شرایط و نیازمندها و همچنین نظارت بر اجرای صحیح قانون ذکر کرد و گفت: نامزدهای انتخاباتی باید در وعده‌های خود صادق باشند و بر اساس وظایف و اختیارات خود به مردم وعده بدهند.

وی افزود: مردم از وعده‌های انتخاباتی نامزدها می‌توانند صادق الوعد بودن نماینده اصلح را بشناسند چرا که اگر نامزدی وعده‌ای برخلاف اختیارات نمایندگی بدهد قطعاً نماینده در تراز نظام جمهوری اسلامی نخواهد بود.

رئیس‌کل دادگستری استان به تغییر قانون انتخابات اشاره کرد و بیان داشت: این اولین دوره برگزاری انتخابات با قانون جدید است و فرصتی برای محک خوردن آن  و بررسی میزان اثرگذاری آموزش‌ها و توانمندی عوامل اجرایی  است.

وی ابراز داشت: کار نمایندگی یک کار جمعی و گروهی است و هر نماینده‌ای که برنامه‌محور و قدرت نفوذ کلام  و جریان‌ساز باشد می‌تواند نقش‌آفرین باشد.

دهشیری نظارت بر تحقق عدالت انتخاباتی به‌ویژه در حوزه تبلیغات تأکید کرد و عنوان داشت: باتوجه‌به اینکه در قانون جدید، نمایندگان فعلی می‌توانند به وظایف نمایندگی خود ادامه دهند؛ اما اگر برای هیئت اجرایی و نظارت محرز شود که نماینده‌ای بر خلاف روال معمول در حال ارائه گزارش و اجرای برنامه‌های تبلیغاتی در غیر زمان مجاز تبلیغات است می‌توان با آن برخورد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: این راهپیمایی نشان داد که مردم پای ولایت، نظام و انقلاب هستند و این رضایتمندی از عملکرد مسئولان است که میزان مشارکت مردم در انتخابات را تعیین می کند.

رئیس‌کل دادگستری استان یزد، افزود: دشمن هر جا که دید خلل و تعللی در اراده و حضور مردم در صحنه‌های مختلف حمایت از نظام است، زهر خود را به این نظام ریخت که اعمال تحریم‌ها، ترور سردار سلیمانی و دانشمندان هسته‌ای و... نمونه‌هایی از آن است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از