حالت تاریک
پنج‌شنبه, 04 مرداد 1403

پوستر دهمین کنگره سراسری شعر کویر رونمایی شد

پوستر دهمین کنگره سراسری شعر کویر رونمایی شد

مراسم رونمایی از پوستر دهمین کنگره سراسری شعر کویر ابرکوه با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش «یزدرسا» به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، مراسم رونمایی از پوستر دهمین کنگره سراسری شعر کویر ابرکوه با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در این شهرستان برگزار شد.

احسان عابدی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در این مراسم گفت: پویایی و ارتقای سطح کیفی آثار یکی از اهداف این جشنواره در طول 10 دوره بوده است که این هدف نیز در دوره جدید این کنگره دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه کنگره شعر ابرکوه جای خود را در استان باز کرده است، افزود: امیدواریم شاهد افزایش حضور شاعران استانی در این کنگره باشیم و زمینه را برای تقویت شاعران استانی و به ویژه شهرستان ابرکوه ایجاد کند.

زارع‌زاده، فرماندار ابرکوه نیز در این مراسم گفت: این کنگره در روزهای پایانی آذرماه و پس از ایام فاطمیه برگزار می‌شود و کنگره شعر کویر در کشور شناخته شده است .

وی بیان کرد: در این اتفاقات بایستی به مردم شهرستان توجه ویژه داشته باشیم و مشارکت مردمی نیز داشته باشیم.

قیومی‌زاده مدیر اجرایی کنگره هم اظهار داشت: فراخوان این کنگره از پانزدهم مهرماه در موضوعاتی نظیر مادران مجحوب کویر، قنوت خشک باران، کویر، چشم به راه کسی است، عاشقه‌های کویر و یلدای کویر منتشر شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون از ۲۲ شهر بیش از ۱۰۰ اثر به دبیرخانه کنگره ارسال شده است، افزود: امسال برای کسانی که در حوزه نثر کار می‌کنند هم سفرنامه را در فراخوان کنگره قرار دادیم که از بین آنان افرادی به عنوان برتر معرفی می‌شوند.

قیومی‌زاده اظهار داشت: اختتامیه این کنگره در روز ۲۸ و ۲۹ آذرماه برگزار می‌شود و شاعران می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه کنگره در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه ارسال کرده یا با شماره ۰۹۱۶۲۵۲۸۰۶۷ تماس بگیرند.

گفتنی است این کنگره ملی در آذرماه به میزبانی شهرستان ابرکوه و با حضور شاعرانی از سراسر کشور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از