حالت تاریک
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
وزیر اقتصاد:

پیگیر رفع نیازهای ارزی بخش صنعت هستیم

پیگیر رفع نیازهای ارزی بخش صنعت هستیم

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: دولت به منظور تحقق اهداف نظام در عرصه تولید و کمک به واحدهای صنعتی به دنبال رفع نیازهای آن‌ها از جمله ارزی است.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا»، سید احسان خاندوزی پیش از ظهر امروز در جمع مدیران اقتصادی بخش‌های دولتی و خصوصی استان یزد در محل استانداری افزود: موضوع مولد سازی دارایی‌های مازاد دولت باید در اولویت استان‌ها قرار گیرد که انجام آن به نفع مردم، کشور، تولید و اشتعال است.

وی گفت: نرخ ارز  در بازار آزاد را به رسمیت نمی‌شناسیم و هدف دولت همان روش‌های توافقی است و از همه ابزارها باید در ابن ارتباط استفاده شود.

وزیر اقتصاد اظهار داشت: شاه بیت در حوزه اقتصادی موضوع پایان دادن به رکورد تورمی سنوات گذشته است و تا رسیدن به اهداف بلند مدت در ابن مسأله اقدام لازم با همکاری بخش‌های مختلف در کشور صورت خواهد گرفت.

خاندوزی گفت: به رغم تداوم تحریم‌های اقتصادی دشمنان علیه  نظام و جمهوری اسلامی، ما با همکاری کشورهای همسایه و سایر کشورها همه تلاش ما برون رفت از تورم سال ۹۰ است و دولت در دو سال اخیر با همکاری بخش خصوصی اقدامات خوبی انجام داده است.

خاندوزی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری خارجی به رغم تحریم‌ها در پایان امسال به ۱۰ میلیارد دلار می‌رسد ولی با این وجود برای سال آینده برای کنترل تورم اقدامات لازم و مناسب با همراهی و همکاری بخش‌های مختلف انجام می شود.

وزیر اقتصاد گفت: روحیه جمعی و همکاری بخش خصوصی با دولت، نقش مهمی در تحقق اهداف اقتصادی دولت در کمک به حل مشکلات کشور و مردم دارد و برای انجام آن تلاش و پیگیری و تاکنون  اقدامات خوبی انجام شده است.

وزیر اقتصاد بیان کرد: برای غلبه بر مشکلات و تحقق اهداف اقتصادی دولت باید از اقتصاد تمرکزگرای گذشته خارج شویم و خوشبختانه در یزد و برخی استان این مشکل وجود ندارد .

خاندوزی تصریح کرد: دولت به موضوع مشوق های سرمایه گذاری معتقد و پایبند است و باید بیش از گذشته در سایه ارتقای بخش خصوصی و دولتی در کشور به این بخش توجه کند.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از