حالت تاریک
سه‌شنبه, 14 آذر 1402
رئیس شورای اسلامی شهر یزد عنوان کرد:

۱۰۰ میلیاردتومان برای مقابله با سیل هزینه شد

۱۰۰ میلیاردتومان برای مقابله با سیل هزینه شد

رئیس شورای اسلامی شهر یزد در جلسه علنی شورا گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان برای دفع آب‌های سطحی، روان آب‌ها، تکمیل رودخانه مرکزی و حفر چاه‌های جذبی در این استان هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری یزدرسا به نقل از روابط عمومی شورای شهر یزد، عزیزالله سیفی با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی در مورد احتمال بارش‌های شدید در نقاط مرکزی کشور و از جمله یزد افزود: به مردم اطمینان می‌دهیم که امسال خطر سیل، شهر را تهدید نخواهد کرد و حادثه سال گذشته سیل در این شهر تکرار نخواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد به بازدید استاندار از سیل بندهای سطح شهر اشاره کرد و افزود: تقویت سیل‌بندها، جمع‌آوری نخاله‌ها، پاکسازی رسوبات داخل سیل‌بندها و ساخت سیل بندهای جدید از جمله اقداماتی است که تاکنون انجام شده است.

وی ادامه داد: با این اقدامات از ورود سیل از خارج شهر به داخل کاملا جلوگیری شده و پیش‌بینی‌های لازم انجام  و در داخل شهر هم چند اقدام اساسی صورت گرفته شده است که یکی از آن‌ها حفر بیش از ۷۰۰ چاه جذبی در نقاط مختلف بوده ضمن آنکه برخی از خیابان‌ها که انتقال آب در آن رخ نمیداد نیز اصلاح شده است.

سیفی با بیان اینکه کل مناطق مختلف شهر را به نحوی به روخانه مرکزی متصل کردیم، تصریح کرد: ترافیکی که اخیرا در بلوار دانشجو ایجاد شد برای انتقال روان آبهایی بود که در شهر جاری می‌شد تا به رودخانه مرکزی هدایت شود ضمن آنکه باز کردن مسیرهای همین رودخانه نیز در دستور کار است.

وی عنوان کرد: اگر امسال باران داشته باشیم مردم خیالشان راحت باشد که مشکل جدی مثل پارسال نخواهیم داشت اما با روان‌آبها نمی‌توانیم مقابله کنیم و باید هدایت شوند.

وی ادامه داد: در مناطقی مثل خیابان‌های ایرانشهر و دهم فروردین و منطقه قاسم‌آباد که خطر ورود روان‌آب‌ها به سطح شهر احساس می‌شد اقدامات لازم انجام شده است، بنابریان این اطمینان را به مردم می‌دهیم که مشکلی نخواهیم داشت.

گفتنی است؛ جاری شدن دو سیل در سال گذشته در شهر یزد ضمن به بار آوردن خسارات سنگین به تاسیسات زیربنایی شهر منجر به ایجاد خسارات سنگین به املاک و خودروهای شهروندان شد و همین امر مسئولان استان را برای پیش‌گیری از حادثه مشابه به تکاپو واداشت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از