حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 خرداد 1403
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد:

بازماندگان از تحصیل به آموزش‌وپرورش معرفی شوند

بازماندگان از تحصیل به آموزش‌وپرورش معرفی شوند

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد گفت: مردم استان دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در سنین ۶ تا ۱۷ سال که مدرسه نمی‌روند را به آموزش‌وپرورش معرفی کنند تا مقدمات حضور دانش آموزان را برای تحصیل فراهم شود.

محمدکاظم رحیمی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری یزدرسا با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در راستای جذب و آموزش دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل اظهار کرد: طرح «شهید محمودوند» شامل شناسایی، جذب و آموزش دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل از سال گذشته به‌صورت ‌سیستمی دنبال می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد ادامه داد: کمتر از یک درصد جامعه دانش‌آموزی استان بازمانده از تحصیل هستند هرچند که بسیاری از آن‌ها دانش‌آموزان استثنایی و بعضی ناشی از تأخیر والدین در ثبت‌نام یا کودکان فوت‌شده یا به دلیل مهاجرت دانش‌آموزان است لذا در واقع تعداد اندکی بازمانده از تحصیل واقعی داریم.

وی گفت: تلاش داریم با همکاری سازمان‌ها و ارگان‌های دیگر اقدام به شناسایی و بازگشت آن‌ها به چرخه تحصیل کنیم که در این راستا مهم‌ترین دغدغه آموزش‌وپرورش وجود دانش‌آموزانی با اطلاعات پستی نادرست است که شناسایی آن‌ها را دچار مشکل می‌کند.

رحیمی‌نژاد در مورد تعداد بازماندگان از تحصیل در استان تصریح کرد: تاکنون هزار و ۴۰۰ نفر بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی در استان شناسایی ‌شده که بر اساس هر گروه، راهکارهایی برای هدایت تحصیلی آن‌ها با همکاری دیگر دستگاه‌ها تدوین و برای اشتغال به تحصیل آن‌ها اقدام می‌شود. ضریب پوشش تحصیلی این دانش آموزان در استان ۹۴ درصد است که این رقم با توجه به مهاجرپذیر بودن استان مطلوب است.

وی شناسایی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل را نیازمند عزم همگانی مردم و مسئولان عنوان کرد و افزود: از همه دستگاه‌های استان می‌خواهیم که در این زمینه آموزش‌وپرورش را کمک کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد ادامه داد: همچنین مردم استان دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سنین ۶ تا ۱۷ سال که مدرسه نمی‌روند را به آموزش‌وپرورش معرفی کنند که در این زمینه می‌توانند با شماره تلفن ۲۲_ ۳۳۱۴۴۶۲۱ تماس بگیرند تا کارشناسان مربوطه مقدمات حضور دانش آموزان را به تحصیل فراهم کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از