حالت تاریک
چهارشنبه, 15 آذر 1402
ابتکار جالب فرماندهی انتظامی یزد برای کاهش تصادفات؛

توزیع ۲ تن تخمه بین رانندگان یزدی

توزیع ۲ تن تخمه بین رانندگان یزدی

فرمانده انتظامی استان یزد گفت: امسال با هدف کاهشو سانح رانندگی در جاده‌های برون‌شهری این استان که اغلب به دلیل خواب‌آلودگی رخ می‌دهد، دو تن تخمه شور در میان رانندگان این مسیرها توزیع شد.

به گزارش یزدرسا به نقل از پلیس؛ سردار عباسعلی بهدانی‌فرد روز سه‌شنبه در همایش تجلیل از طلایه‌‍‌داران فرهنگ ترافیک استان اظهار کرد: این ابتکار استان یزد مورد توجه فرماندهی انتظامی مرکز قرار گرفت و مقرر شد در دیگر استانها نیز اجرایی شود.

 

فرمانده انتظامی استان یزد با بیان اینکه جریمه کردن هنر نیست، اظهار داشت: من با جریمه کردن رانندگان در معابر درون شهری و مسیرهای برون شهری مخالفم؛ هنر ما باید این باشد که به راننده بگوییم کجا توقف کن؛ نگوییم اینجا توقف نکن، اما شرایط خیابان های شهر یزد جوابگو نیست.

 

وی خواب آلودگی را دلیل اصلی واژگونی خودروها در مسیرهای برون شهری این استان و به دنبال آن وقوع پیامدهای ناگوار ناشی از این اتفاق ذکر کرد و یادآور شد: در معابر داخل شهر نیز به علت مبلمان خاص شهر یزد، گاهی مجبور هستیم ۹۰ درصد نیروهای خود را در حوزه ترافیک به کار گیریم.

 

سردار بهدانی فرد اضافه کرد: مشکلات اقتصادی نیز مزید بر علت و موجب شده تا یک راننده، چشمش باز باشد اما مغزش فرمان درست را صادر نکند و موجب بروز حوادث ناگوار شود.

 

وی به اقدامات خوب شهرداری، شورای شهر و مجموعه انتظامی استان در رفع بسیاری از نقاط حادثه خیز استان اشاره و تاکید کرد: خیابان های یزد کم‌عرض است و گاهی مجبور به افزایش نیروها در برخی مسیرها مثل چهارراه اطلسی یا چهارراه ریاضی هستیم.

 

سردار بهدانی فر بلوار طالقانی را دیگر نقطه پر ازدحام هسته مرکزی شهر یزد اعلام کرد و با بیان اینکه یکی از دلایل اصلی ازدحام در این نقطه وجود شمار زیادی از مطب پزشکان است و افزود: جریمه کردن مردم راه حل ما نیست بلکه باید در این زمینه چاره ای اساسی اندیشه شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از